Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Не е проблем, аз имам СИП 01332 с диаметър на вала 25,4 мм и карам с втулка. Няма вибрации, дискът е стабилен.
За мен е по-добре машината да е монофазна. Както сам каза - така може да се местиш. Освен това, ако някога решиш да я продадеш, ще вземеш повече пари за монофазна, отколкото за трифазна машина.
themask - специалист
Ще използвам темата, за да се похваля с новата си придобивка, а и да похваля Фитилчо (от когото я взех) за работата по възстановяването й, както и за чисто "направи си сам" biesemeyer фенс-а, който направи. Мисля, че бие оригинала :supz:
Иначе машинката - Startrite 175 10" Tilt Arbor, чугунен плот, тежи си на мястото в пряк и преносен смисъл :)
Добавихме "направи си сам" сплитер, долна аспирация и първия за машинката проект - zero clearance plate от красив дъб. Ето и малко снимков мат'риал да се покефите :partyman:
Прикачен файл:
1556004709796.JPEG
1556004709796.JPEG (111.5 KиБ) Видяна 2503 пъти
Прикачен файл:
1556004709162.JPEG
Прикачен файл:
1556004709533.JPEG
Прикачен файл:
1556004709627.JPEG
1556004709627.JPEG (83.87 KиБ) Видяна 2503 пъти
Прикачен файл:
1556004709708.JPEG
1556004709708.JPEG (99.51 KиБ) Видяна 2503 пъти
Buliviv - специалист
Много добре =D>
П.П. : извън темата - този бидон върху, който си монтирал циклона не се ли мачка при евентуално създал се вакум .
wanderer - специалист
честито! имам въпрос: пскателя не пречи ли когато заключваш фенса в позиция над него?
themask - специалист
вт апр 23, 2019 2:39 pmBuliviv написа:
Много добре =D>
П.П. : извън темата - този бидон върху, който си монтирал циклона не се ли мачка при евентуално създал се вакум .
Мачка се като поничка с крем :lol: Това имах под ръка и засега гледам да не правя вакуум. Ще търся метален някакъв. По-голяма драма са ми преходници за маркучите, обаче.
wanderer написа:
честито! имам въпрос: пскателя не пречи ли когато заключваш фенса в позиция над него?
Благодаря!
Не си пречат стартера и ръкохватката. Ето нагледно в заключено положение:
Прикачен файл:
20190423_185949.jpg
20190423_185949.jpg (38.04 KиБ) Видяна 2446 пъти
PIP - майстор
Честито и от мен, много добре изглежда машината.
Buliviv - специалист
themask написа:
Мачка се като поничка с крем :lol: Това имах под ръка и засега гледам да не правя вакуум. Ще търся метален някакъв. По-голяма драма са ми преходници за маркучите, обаче.
Голяма мъка беше и при мен докато, го реша този проблем, защото машините ми са с различен диаметър за прахоотвеждането. Сумати време и нерви им отделих. Спасението е канализационни тръби,а също така съм ползвал и едни редукции за чиста вода/ високонапорни - вярно че са по 3 - 4 лева бройката, обаче има различни вариации и преходи 50, 63, 75, 100 мм /, които поставих на изходите от машините е уеднаквих диаметъра по този начин.
За съд на колектора и аз пробвах с малък бидон / син с капак /, но много лесно го мачка. Скоро го монтирах върху една 30 - 35 литрова бака от някакъв ароматизатор, супер здрава е и даже при вакум почти не се свива, а при изключване веднага се връща в изходното си състояние. Към системата навързах банцинг, циркулар, абрихт/ щрайх, настолен лентов и дисков шлайф и съм супер доволен от работата и.
Отделно за по - малките машинки / ексцентършлайф, фрези и т.н./ под тезгяха съм набутал един стар Karcher. За мен това е оптималното решение.
themask - специалист
Я дай линк да ги видя тези редукции :?
Buliviv - специалист
вт апр 23, 2019 10:09 pmthemask написа:
Я дай линк да ги видя тези редукции :?
Линка е примерен.
https://www.filbo.eu/bg/product/479-rvc ... amalitel-/
Фитилчо - майстор
Ееее, мерси за похвалите :prayer: Радвам се, че ви кефи как стана машинката :rolleyes:
По принцип винаги правя машините все едно са за мен и затова се получават мега добре! Според мен старите машини са много по добри от новите боклуци в рейнджа до 10000 лева и затова заслужават достоен втори/трети живот и да служат както трябва на новият си собственик с малко подобрения. :cool:
Апропо, боята е прахова полиестерна за външно на Tiger и тия профили и винкели са яко дебели, по 5 до 7 мм стена на профила :)))

вт апр 23, 2019 6:08 pmwanderer написа:
честито! имам въпрос: пскателя не пречи ли когато заключваш фенса в позиция над него?
Ееее, не съм чак толкова тъп, разбира се, че погледнах това хиихих. Исках пускателя да е на удобно място, ако потрябва(д ане се случва де) а и освен това , в предната част на винкела има винтове, които могат да променят позицията на заключване на ръчата, във височина+ служат за регжаж за паралелност на ограничителя спрямо майтер каналите и диска

Тема "Избор на стационарен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: