Всичко за дърводелството
ZEDYCUS - майстор
Няма пречка, но ако е за двойнолицев матрак разпробий повечко отвори да диша. Един приятел на такава плоскост монтира клавирни панти, дори без механизъм пак си стана шкаф под нея.
omirchev - специалист
ZEDYCUS написа:
За да е тези пари гаранция е с 16мм ПДЧ, отделно като няма дъно- всичко се гъне и мести накъдето си иска. И при една по сериозна физическа дейност ще се разпадне. :lol:

На твоята подматрачна рамка може да се монтира механизъм за повдигане, но ще трябва да добавиш едно парче дървено бичме 5смх5см х 50см . От вътрешна страна на рамката за да има къде да завиеш винтовете. Може и да имам снимка от подобно, ако я намеря ще ти я покажа. :partyman:

Изображение Изображение
На матрака дебелината на рамката беше 4 см и за да мога да захвана винтовете за механизма , го разтапицирах и добавих парче 5 см бичме. Това легло е с двойно пдч и дъно фазер, на пластмасови плочки, нито скърца нито се мести-тежи доста.

Може ли някой да сподели тайнството как се монтират механизмите към ПДЧ царгата, така че да не се виждат болтовете от лицевата страна ? Или аз просто не ги виждам на снимката :(
EDI - майстор
Царгата е двойна, коларските са сложени на вътрешния слой и са покрити с втория.Другия вариант е с дебели къси видии, но за мен не е надеждно.Третия е, така и така ще слакаш вътрешни дървени планки, за да ти излезе размера към металните планки на подматрачната, хвани коларските на тях по шаблона и после планките с видии към царгата.Що да не се виждат иначе, изгледат си добре.Скоро си слагах подматрачна на еднослойна царга, главите на коларските ги оставих отвън, въпреки, че слагах дървени планки, стоят нормално.Между другото, шаблона за оразмеряване го има даден на сайта на АВЛОН, от там си свалих оразмеряването.
omirchev - специалист
EDI написа:
Царгата е двойна, коларските са сложени на вътрешния слой и са покрити с втория.Другия вариант е с дебели къси видии, но за мен не е надеждно.Третия е, така и така ще слакаш вътрешни дървени планки, за да ти излезе размера към металните планки на подматрачната, хвани коларските на тях по шаблона и после планките с видии към царгата.Що да не се виждат иначе, изгледат си добре.Скоро си слагах подматрачна на еднослойна царга, главите на коларските ги оставих отвън, въпреки, че слагах дървени планки, стоят нормално.Между другото, шаблона за оразмеряване го има даден на сайта на АВЛОН, от там си свалих оразмеряването.
Сърдечно благодаря. И аз имах чувството, че са двойни ама явно добре са обкантени. С видиите наистина не ми изглежда здраво, а и аз съм се ориентирал към вътрешни гредички.
Аз принципно харесвам коларските болтове, но в тоя случай не ми допада, че не са хоризонтални а леко наклонени.
Благодаря и за шаблона.

Тема "Монтиране на крака на подматрачна рамка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: