Всичко за дърводелството
hakama - специалист
Много ми харесва, спалнята ти!

Виденов отпадна, нямат спални с мех-м и 144х200см...
Поръчах 14см 35/35 HR дунапрен - син и 5см мемори :)
За рамката не бързам още, понеже мех-ма ме притеснява, но ми се ще да е дървена, нали е по-добре?

Кажете други производители, бюджета е около 100лв. (може и повече).
ZEDYCUS - майстор
По добре дървена рамка, лесно се дооправя. Металните по принцип имат уширение за механизма, но отворите не съвпадат и после трудно се напасват, ако объркаш нещо.
toolegittoquit - майстор
mavryt4o написа:
Тея боклуци ще затрият дърводелството
Извинявай, но докато един дърводелец ще вземе 300лв за маса, за тия пари хората могат да си купят цяла кухня с мивката. Всичко според финансовите възможности.
ZEDYCUS - майстор
Нищо няма да се затрие, за всеки влак си има пътници. Майстора си е майстор и при дървото и при работа с ПДЧ. Едни харесват живото дърво, други по евтини "материали".
Но за 300 лв кухня, пък и с мивката- Не мерси! [-X Нагледал съм се на евтини материали и некачествена сглобка. Като си с малки финансови възможности -изчакай събери пари и си вземи по нататък, качествени материали, а не с тези боклуци след 1-2 години пак да сменяш кухня. :butthead:
toolegittoquit - майстор
ZEDYCUS написа:
изчакай събери пари и си вземи по нататък, качествени материали, а не с тези боклуци след 1-2 години пак да сменяш кухня. :butthead:
Как да го обясня това на моите родители, които поръчаха кухня за 300 от ПДЧ и мивка за 70лв? Една кухня масив е над 4-5 пъти повече като пари. Не можеха да си го позволят и взеха такава. Аз я сглобих - толкова. Колкото и да се "чака", големи суми трудно се събират, а сметките вървят постоянно.
ZEDYCUS - майстор
:-D Лесно ще им го обясниш след няколко години. :partyman:
toolegittoquit - майстор
ZEDYCUS написа:
:-D Лесно ще им го обясниш след няколко години. :partyman:
...Аз се опитвам да кажа, че дърводелците не са конкурентни като цена, ти какво ми казваш... Не са по джоба на обикновените хора цените на масив по 1000-1500лв за нещо дребно.
ZEDYCUS - майстор
дърводелците не са конкурентни като цена
Дърводелците(мебелистите) са конкуренция с качеството на изработка, а не с икономията. Както искаш го разбирай, успех ти пожелавам. Повече няма да спамя. :partyman:
toolegittoquit - майстор
ZEDYCUS написа:
Дърводелците(мебелистите) са конкуренция с качеството на изработка, а не с икономията.
И филе Елена е конкуренция по качеството на изработка, но колко пъти си си купил килограм от него, а колко пъти друго? Икономията, икономията, но може някои хора да нямат възможност откъм финанси. Просто го приеми. Както и някои нямат пари за италиански плочки по 60-100лв квадрата, ами си купуват евтини по 15-20лв квадрата. Хората, които си купуват неща от МДФ, а не масив много добре знаят какво купуват.
Ако се внимава, мебелите от МДФ пак може да служат вярно с години.
hakama - специалист
Така, до седмица ще ми стане дюшека.

Рамката ще стане за 3дни най-рано.

Спалнята обаче ми е мъгла, искам преди рамката - нея да избера.

Ще видя Ирим, дали могат да направят това легло с 144х200см, понеже този размер поне на картинка не го видях...
Изображение

и един квартален мебелен магазин ще питам.

Легло Сити 3 е произведено и конструирано от утвърдената фирма Геномакс. Леглото е изработено от плоскости от ПДЧ с дебелина 16 мм. и кант 0.5 мм, моделът дава възможност плоскостите да бъдат сглобени както за ляв, така и за десен ъгъл. Моделът е подходящ да се използва с еднолицеви матраци с размер 144х190см.. Предимството тук е че в цената му са включени пружинни механизми за повдигане, които позволяват максимално използване на пространството под матрака за съхраняване на вещи.
Моя матрак ще е двулицев?! :?

Понеже явно ще е поръчково (не ми се ще да взимам втора ръка нещо)

Какво да гледам - дебелина /16мм достатъчно ли е./,
- мех-ма трябва ли да е с газов амортисьор? Искам да се вдига лесно (не повече от 10кг сила)
Дъното от фазер ли ще - добре ли е да е с разделена на две отделение за дрехи (както на снимките на колегата по-горе)?

Тема "Монтиране на крака на подматрачна рамка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: