Всичко за дърводелството
hakama - специалист
Сега нямам възможност за спалня, а само за рамка и матрак. Търся най-опростеното решение, иначе става доста сложно и то... дали не е по-добре да събирам за легло, но искам да е с повдигащ механизъм... което е поне 200лв.

Матрака, който смятам да скалъпя е 19см+6см рамка = 25см, доколкото помня 40см е норматива да е чаршафа от пода, заради прахта, значи краката трябва да са 12-15см .

Ето и идеята. :idea:
http://prikachi.com/images.php?images/689/8615689V.jpg
-как се казва тази сглобка?


Ето и рамката (150х200см) профила на страниците е 25х60мм - мисля че е добра, има и царга - нея смятам да поръчам.
http://prikachi.com/images.php?images/596/8615596K.jpg

Добре, а според вас ако монтирам временно 4 къси крака (дървени) 12-18см ще издържи ли рамката (двама леки човека ;) ...) или трябва да е на 5-6 точки разтоварването?

За да не е на земята дали мога да поръчам от производителя някакви крака или пък аз да ги дам да ми ги фрезоват някъде (имам материал) - колко високи могат да станат, така че да не поддадат? Виждал съм такива (като подм.рамка, но с крака и по-усилени бордове) , но май само на единични легла.
Ще ги хвана с по два болта + лепило за дърво (имам мебелестко). Трябва да издържа и на линейно натоварване (в хоризонтална посока), затова си мисля и за подобна подсилена планка или Т-образна планка (в Лидл гледам са пуснали такива)?!.

Ако може да ме ориентирате колко би струвало (фрезоването в София, крепежните елементи и планките?)

ПП: В краен случай, ще нарежда трупчетата на по 10х10см (6-8бройки) и ще я повдигна поне от пода, но и тях трябва да закрепвам някак.
torbalan - Дървен философ
Ние с жената, докато нямахме деца, сигурно пет години си спахме на един матрак, дето направо на земята го бяхме хвърлили... :)

Не мога да се сетя за по-евтино решение :)

То не че сега, като имаме деца, нещо ни пречи да спим направо на матрака на земята, но просто не сме притиснати финансово...

Купихме си спалнята от ИКЕА - от порядъка на 300 лева беше...
toolegittoquit - майстор
Разбирам, че понякога с финансовите възможности е тежко, за това ще предложа алтернатива. В момента в Мебели Виденов има промоция. Цени на спални почват от 79лв. Разгледай. Ето една препратка - ЦЪК
hakama - специалист
Рамката е висока 7см с ламелите, посочената е до 5см.
Те от картон ли са тези спални... 90лв?

Днес ще поръчвам матрака, чудя се да е стандартен размер 144х200 или да го раздуя до 150см? [160 не може].
Но така и спалнята трябва да е поръчкова, но печеля 6см.
Ще видя нещо в олх дали има.
toolegittoquit - майстор
hakama написа:
Те от картон ли са тези спални... 90лв?
Не, не са от картон. ПДЧ.
mavryt4o - майстор
toolegittoquit написа:
hakama написа:
Те от картон ли са тези спални... 90лв?
Не, не са от картон. ПДЧ.
Тея боклуци ще затрият дърводелството
EDI - майстор
Че те вече от години го затриха :? :lol: .То дето затриха дърводелството, ами полуфабрикатите затриха и творчеството и решителността сам да направиш нещо на повечето самоделци, че и майстори.Някой път за две дибли и един пас на фрезата се водят дебати по 7 дена, вместо да се направи за 5 минути.Не визирам въпроса на колегата тук в тази тема.
hakama - специалист
Стига да не са 14мм...

Чудех се на тази дърв.рамка ще може ли да се монтира повдигащ механизъм?
ZEDYCUS - майстор
За да е тези пари гаранция е с 16мм ПДЧ, отделно като няма дъно- всичко се гъне и мести накъдето си иска. И при една по сериозна физическа дейност ще се разпадне. :lol:

На твоята подматрачна рамка може да се монтира механизъм за повдигане, но ще трябва да добавиш едно парче дървено бичме 5смх5см х 50см . От вътрешна страна на рамката за да има къде да завиеш винтовете. Може и да имам снимка от подобно, ако я намеря ще ти я покажа. :partyman:

Изображение Изображение
На матрака дебелината на рамката беше 4 см и за да мога да захвана винтовете за механизма , го разтапицирах и добавих парче 5 см бичме. Това легло е с двойно пдч и дъно фазер, на пластмасови плочки, нито скърца нито се мести-тежи доста.
fillme - специалист
я хвърли 2-3 палета на пода и метни отгоре матрака

Тема "Монтиране на крака на подматрачна рамка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: