• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
torbalan - Дървен философ
То ако се прави от кант - може да не се реже, а да се навива докато се получи необходимата дебелина. При това положение няма да се кисне и суши...
Здравейте,

Благодаря на всички за отделеното време и отговорите!

Знам за фурнированите кантове но реших да се заинатя и да видя дали ще стане с огъване на летва, за спорта както се казва:) другото е че търся и максимална визия..


иначе за огъване на дървото ползвам парна камера която специално си направих за случая.

последователността при тези опити бяха:

- дървото седи на пара около час, след което го навивам на метален кръг и го хващам със стяги, седи два дни така през които изсъхва и приема формата на кръга, след това махам стягите слагам лепилото и отново ги слагам - седи на металният кръг още 24 часа. След това резултата за жалост се вижда на снимките... :x

Това което ми прави впечатление в клиповете в youtube е че след паренето, огъването на дървото и захващането със стяги, профилите не отварят почти никакъв луфт и няма съпротивление, което позволява и лесно слепване. Така че на първо време мисля да направя някой опити за да намаля съпротивлението в летвичката, демек да се получи почти пълен кръг след огъване и вече ако не стане ще пробвам с няколко по тънки летвички с диаметрално слепване. Ще направя опит и със смола и ще пиша отново..
Chefo77 - майстор
D4 няма ли да свърши работа?
Andri01 - майстор
Нека дърводелците във форума да ти кажат какво дърво да ползваш . Предполагам,не всяко става за огъване,както искаш.
nikolson - майстор
Питащият не споделя предназначението. Възможно е да му свършат работа и готови дървени халки.
torbalan написа:
То ако се прави от кант - може да не се реже, а да се навива докато се получи необходимата дебелина. При това положение няма да се кисне и суши...
засега това е най-лесният алтернативен вариант, :partyman: :drinkers: изпробвах и двукомпонентни лепила с епоксидна смола, лепят доста по-здраво, но освен че са скъпи, здравината пак е под въпрос...
Благодаря на всички за съветите, ще пиша ако има положителен резултат
torbalan - Дървен философ
С лепене на една летвичка чело в чело никога няма да стане здраво. При най-малкото усилие ще се счупи.

Изображение

Изображение

За да има някаква здравина - дърво се лепи челно по този начин. И колкото по-дълбоки шлиците, толкова по-здраво. И понеже пак е несравнимо по-слабо от останалата част - прави се на три пласта, като се разминават залепените места...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не ми отваря твоите линкове, но на видеото по-долу лепят предварително огънат на пара детайл. Няма лепило, което да задържи при този ти напън
  • 1
  • 2

Тема "Най-здравото лепило за дърво?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: