• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
nikolay7 - напреднал
И така.
Досега що се отнася до чисто иглолистно дърво - боядисвам с разредена акрилна боя и лакирам с безцветен лак на водна основа.
Тъй като обаче нито един от лаковете на водна не се и доближава до яхтения като гланц, ако ще и 5 ръце да направя, реших да експериментирам с новите лакове тип всичко в едно и:
- първо купих алкиден лазурен лак, някакъв цвят венге и - о, ужас!
Вероятно за шперплат или някоя дървесна плоча е супер, обаче за борова дъска с всичките и дефекти е кошмар. Набива се по чеповете и влакната, къде лакира, къде матира ... само като видях резултата - ала врата на селски кенеф, небоядисвана от едно 15 години, като добавим и смрад да се реже с нож - замина и дървото и лака в кофата на момента;
- проба номер 2: Лак на водна основа Дуфа, цвят палисандър. Ръце - една, две, три, четири ... резултат като от една ръка байц за 90 стотинки тубата. Като качество - по-добре от вариант 1, покривност - разочарование.
Не знам какво бъркам аз, но никак не съм впечатлен от въпросните all in one решения и нововъведения.
С една ръка акрилна боя, че и разредена, постигам далеч по-добра покривност, подчертаване и най-вече равномерност на текстурата, отколкото от горните методи.
Сега, въпросът ми е, съществува ли лак на водна основа, който поне да се доближи до гланца на яхтения?
Пробвал съм с какви ли не, просто не е същото ... не е дори близко ... а с яхтен не мога да работя, поради всеизвестните проблеми с него.
EDI - майстор
Искаш резултат, който лаковете не дават по дефиниция.Може да се гланцира с ДУФА, но си иска няколко ръце с прешлайфане след всяка и после малко полиране, като и основата ти трябва да е суха и шлайфана идеално.
cvetomir_77 - специалист
Биваше и някоя снимка да качиш, та да знаем с какво да не се захващаме. Иначе ето това е с лак на водна основа.

Прикачен файл

IMG_20160227_223808.jpg
kotyo - специалист
Да, дай да видим. На мен ми се ще да видя и ефекта от разредената акрилна с лак отгоре, че имаме едни леки спорове и чуденки относно една пейка. :?: :partyman:
mavryt4o - майстор
И аз се убедих че е непосилно за нас най вече от финансова гледна точка.Та не бяха заздравители грундове вакси масла щеллакове..Ще мъча и аз да приготвям нещо в домашни условия на восъчна основа ама да видим.Иначе съм ползвал за един плот двукомпонентен лак който бях ползвал за джантите на BODY стана гланц да се оглеждаш .Тея дни пак ще го ползвам ще снимам.
Последна промяна от mavryt4o_old(стар) на нед фев 28, 2016 12:07 am, променено общо 1 път.
EDI - майстор
Не само до пари опират нещата.Искам да работя с финландски ТИККУРИЛА ама няма, трябва да купувам от майната си или приятели да ми носят от вън.Апропо, това са лаковете за които пита колегата, имат перфектни външни гланцове 100%.
Тани - модератор
Ползвай паркетен лак ГЛАНЦ 100% . Това че е лак не е означава автоматично, че трябва да е гланцов! От първото ти мнение останах с впечатлението, че това са ти очакванията!
nikolay7 - напреднал
По въпроса със снимките:

Лазурен лак Леко една ръка, като видях резултата не съм се занимавал повече:
Изображение

На водна основа Dufa 3 ръце:
Изображение

Акрилна боя, мисля беше Лакпром, цвят кафяв, от рода на 5лв кутията, 1 ръка разредено 1:1, нелакирано с нищо:
Изображение

За паркетния лак, досега не съм пробвал с него, дали би издържал при експлоатация навън?
Тани - модератор
Упс. Това за навън беше много важно уточнение, с което трябваше да започнеш! Дай повече подробности. Ще ги вали ли дъжд, ще ги пече ли слънце, физически въздействия по повърхността и т.н. За навън пълния гланц не знам дали е добро решение :?
nikolay7 - напреднал
Да, за навън, слънце, дъжд, всичко си има.
Аз затова и не мога да ползвам яхтения лак.
  • 1
  • 2

Тема ""Модерните" лакове - защо не се разбираме с тях?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: