Всичко за дърводелството
tzetz009 - специалист
Гадно си е , като се разбиват детски мечти ( че и моите ) , но все пак истината трябва да се възприема !

Гугъл-сърч - " Фантастичните свойства на пирамидите - една шега на Мартин Гарднър " . Четиво на български .

:partyman: :partyman: :partyman:
sbh - специалист
Аз нямам разбити мечти и нямам никакво намерение да търся в гугъл кой какво е написал за пирамидите.
Работата с дърво ме забавлява, а изработването на такава пирамида си е предизвикателство.
И наистина е гадно, когато някой реши да направи нещо да се съберат куп песимисти, които да го убеждават, че няма да успее и няма да има никакъв смисъл от неговата работа.
hidrazin - майстор
ср мар 06, 2019 11:13 amsbh написа:
При всичките коментари в тази тема, за липсата на какъвто и да е ефект от пирамидите, се чудя че някой е решил да се занимава с това.
Вероятно е решил да си направи нещо за декорация но не може да си изработи сам пирамидата.
Иначе твоята се е получила добре като рамка.
Ако махнеш чамовите дъски може да я довършиш като направиш нещо красиво и най-важното - полезно.
Ето 1-2 предложения. Първото е ясно - махаш чамовите стени и слагаш фасунга с кабел.
Второто - пак махаш чамовите дъски но на тяхно място слагаш изрязано стъкло.
Стъклото може да е релефно, матово, цветно, с разни шарки ... въпрос на избор.
С добавянето на на една фасунга и лампа ще се получи ефектна и приятна нощна лампа.

Прикачен файл:
312.jpeg
312.jpeg (33.2 KиБ) Видяна 1442 пъти
Прикачен файл:
323.jpg
323.jpg (48.8 KиБ) Видяна 1442 пъти

Така с малко доработка ще има полза от трудът който си вложил.
:partyman:
P.S. А пирамидите лекуват поне колкото наколенките на доктор Ливайн... :-D
sbh - специалист
ср мар 06, 2019 3:54 pmhidrazin написа:
ср мар 06, 2019 11:13 amsbh написа:
При всичките коментари в тази тема, за липсата на какъвто и да е ефект от пирамидите, се чудя че някой е решил да се занимава с това.
Вероятно е решил да си направи нещо за декорация но не може да си изработи сам пирамидата.
Иначе твоята се е получила добре като рамка.
Ако махнеш чамовите дъски може да я довършиш като направиш нещо красиво и най-важното - полезно.
Ето 1-2 предложения. Първото е ясно - махаш чамовите стени и слагаш фасунга с кабел.
Второто - пак махаш чамовите дъски но на тяхно място слагаш изрязано стъкло.
Стъклото може да е релефно, матово, цветно, с разни шарки ... въпрос на избор.
С добавянето на на една фасунга и лампа ще се получи ефектна и приятна нощна лампа.


312.jpeg 323.jpg


Така с малко доработка ще има полза от трудът който си вложил.
:partyman:
P.S. А пирамидите лекуват поне колкото наколенките на доктор Ливайн... :-D
Ти моята пирамида не я мисли. Аз си я харесвам такава каквато съм я направил.
В този форум за дърводелство не съм видял да си показал нещо направено от теб, за да ми даваш акъл кои дъски да махна и коя рамка да оставя.
tzetz009 - специалист
ср мар 06, 2019 3:50 pmsbh написа:
......И наистина е гадно, когато някой реши да направи нещо да се съберат куп песимисти, които да го убеждават, че .....
:prayer: Мно'о се извинявам , че внесох смут в раздел Дърводелство още с първия пост ! Въпросната (М)ИСТЕРИЯ е инициирана още когато съм бил в баща си ! И на мен ми е неприятно от фактите !

:) Иначе и аз обичам дървенийка около мен ! Верандата я спасих от "модернизиране" с "това , което имат хората" !

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
ср мар 06, 2019 5:49 pmsbh написа:
Аз си я харесвам такава каквато съм я направил.
В този форум за дърводелство не съм видял да си показал нещо направено от теб, за да ми даваш акъл кои дъски да махна и коя рамка да оставя.
Не ти давам акъл а предложения. Щом си я харесваш си я лакирай и я остави така - все ми е тая.
Но тая пирамида не е имала, няма и никога няма да има каквито и да е лечебни или други способности.
И не само тази ами и всичките пирамиди на света.
А да се подтикват хората към шарлатанство:
вт апр 12, 2016 1:30 pmsbh написа:
... паркинсон остана на легло. След като направих пирамидата и я поставих над леглото, човека се размърда и живя сравнително пълноценно до 92 години....
За мен си е най-малкото гадно ако не и престъпно!
Когато хората боледуват отиват при лекари, не при шарлатани.
Ми отрежи си показалеца (нали си дърводелец) и го сложи заедно с осакатената ръка в пирамидата си.
Тя ще ти го зашие, ще ти върже нервите и възстанови кръвоносните съдове... :-D
Ей ти още един "лечител"... :lol: :lol: :lol:

Изображение

:partyman:
P.S. За проект, изработка, сглобка си О.К. Много добре изработено.
Ама за насаждането на шарлатания - [-X [-X [-X
stefanjor - специалист
чет мар 07, 2019 12:19 amhidrazin написа:

Когато хората боледуват отиват при лекари, не при шарлатани.
Извинявам се, че се намесвам в разговора, но когато хората са отчаяни, особено от нашата здравна система, се хващат и за сламка (пирамида).
Всеки сам си решава...
sbh - специалист
чет мар 07, 2019 12:19 amhidrazin написа:
Ми отрежи си показалеца (нали си дърводелец) и го сложи заедно с осакатената ръка в пирамидата си.
Тя ще ти го зашие, ще ти върже нервите и възстанови кръвоносните съдове... :-D
"hidrazin", ти нещо много се превъзбуди. Успокой се малко.
Никъде в темата не съм писал за такива вълшебства, които ти си измисляш.
Не смятам да си режа пръсти, но ти може да опиташ и след това да отидеш на лекар да ти го възстанови, а може да ти го направи и по-хубав.
В моят случай имах близък човек, които беше болен от неизлечима болест и се опитах да облекча по-някакъв начин неговото състояние. Никъде в темата не съм предлагал услугите си на когото и да било. Просто съм споделил един начин за изработване на пирамида.
mavryt4o - майстор
ср мар 06, 2019 3:50 pmsbh написа:
Аз нямам разбити мечти и нямам никакво намерение да търся в гугъл кой какво е написал за пирамидите.
Работата с дърво ме забавлява, а изработването на такава пирамида си е предизвикателство.
И наистина е гадно, когато някой реши да направи нещо да се съберат куп песимисти, които да го убеждават, че няма да успее и няма да има никакъв смисъл от неговата работа.
Бъди над нещата.

Тема "Дървена пирамида" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: