• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко за дърводелството
plamen6703 - майстор
Става въпрос за предварително платена пратка и е въпроса на малоумие от доставчика, ако не поиска документ за самоличност и предаде пратката на юнашко доверие, а ако се кара на "кутурица" /както дойде/ може и под навеса, и до герана, и където се сети човек да се остави пратката :wink: ! :partyman:
cvetomir_77 - специалист
ср фев 20, 2019 6:34 pmplamen6703 написа:
Принципно преди подписа се иска и документ за самоличност.
Не знам кой нормален доставчик ще остави нещо, за което носи материална отговорност, под навеса на двора, без да го предаде срещу документ за самоличност и подпис на получател, но това явно са "незначителни" подробности :wink: ! :partyman:

Ами в Германия е нещо нормално да ти оставят пратките където ти си казал. Оставят ти я на двора да речем и ти пускат "квитанция", че пратката е оставена на желаното от теб място, след като ти искаш пратката да бъде оставена там, отговорност за пратката си носиш вече ти! DHL ми доставят пратките повече от 1 година по този начин (и не само на мен). Тук не се краде както в Родината! Случва се, но не е ежедневие. В крайна сметка няма значение, щом диска е вече при мен.
пишман_майстор - майстор
Каквото било, било. Важното е, че диска е при теб. Хубав избор, качествен диск. Ако имах нужда, щях да гледам и аз за такъв
Да попитам и аз нещо: не мога да намеря диск с негативен наклон на зъбите ( да са около 60-80 на брой) , да е 400 до 420мм външен диаметър и да е с централен 40мм. Това последното ме тормози много. Не става да сложа с 50мм примерно, няма условия за стабилност и сигурност, закрепването е специфично и няма "месо" в шайбите , а за да сложа 30мм , които намирам и на добри цени, трябва да преработя вала на машината, там пък имам малко резерви и опасения.
За пендула, тип радиал е . Освен накрая да извадя едни пари и да купя точно такъв от чужбина ( много са скъпи , стигат до 500, че и 600лв за маркови, под 350 рядко се намират и то по-неизвестни марки) .
Ех ако можеше да "разширя" ЦО от 30 на 40, ама..
radius - майстор
Чолев с новата си плазма ще ти го изреже :lol:.
Извинявам се за спама.
mavryt4o - майстор
пет фев 22, 2019 12:40 pmпишман_майстор написа:
Каквото било, било. Важното е, че диска е при теб. Хубав избор, качествен диск. Ако имах нужда, щях да гледам и аз за такъв
Да попитам и аз нещо: не мога да намеря диск с негативен наклон на зъбите ( да са около 60-80 на брой) , да е 400 до 420мм външен диаметър и да е с централен 40мм. Това последното ме тормози много. Не става да сложа с 50мм примерно, няма условия за стабилност и сигурност, закрепването е специфично и няма "месо" в шайбите , а за да сложа 30мм , които намирам и на добри цени, трябва да преработя вала на машината, там пък имам малко резерви и опасения.
За пендула, тип радиал е . Освен накрая да извадя едни пари и да купя точно такъв от чужбина ( много са скъпи , стигат до 500, че и 600лв за маркови, под 350 рядко се намират и то по-неизвестни марки) .
Ех ако можеше да "разширя" ЦО от 30 на 40, ама..
По доста начини можеш да го отвориш.По този повод скоро ползвах водно рязане перфектно изпълнение около 15ст. на сантиметър.Лазера ги достраша да ми отрежат абрихт нож по дължина защото щял да се изкриви от високата температура но водното няма проблем.Дал съм да ми изработят един мой модел ножове за фрезата на нишкова ерозия.Чакам резултата но казват че тя била върха.
пишман_майстор - майстор
Това ме изненада. Аз малко на шега го споменах това с отвора. И сега излиза, че има такъв вариант . Може ли да разпиташ въобще дали е изпълнимо, защото за нож със сигурност няма да има проблем, но за диск... Той се върти с доста обороти , голям външен диаметър. Ако има дори и леко радиално отклонение, ще има последствия .
Да знам, да си взимам 2-3 диска с централен 30мм и да ги раздупчат на 40мм
Илчо Илиев - майстор
пет фев 22, 2019 12:40 pmпишман_майстор написа:
Каквото било, било. Важното е, че диска е при теб. Хубав избор, качествен диск. Ако имах нужда, щях да гледам и аз за такъв
Да попитам и аз нещо: не мога да намеря диск с негативен наклон на зъбите ( да са около 60-80 на брой) , да е 400 до 420мм външен диаметър и да е с централен 40мм.
Предполагам,че си търсил при тия-
http://www.pilana.com/bg/tsirkulyarni-t ... -darvesina
Питал ли си ги дали няма да ти направят по твои размери ...
Интересно ми стана, защо ползваш толкова голям трион и каква ти е пендулата :?
tsenkov - специалист
Само на нишкова ерозия. Ще я докара на "0".
wanderer - специалист
пишман-майсторе, писал съм и преди - драг5 разпробиват. не им знам метода, не съм ползвал услгата, но в разговор са ми казвали хората. обади се и ги питай, хем ако имаш повече опции ще си избереш най изгодната.
winger - специалист
Здравейте, имам едно питане. Имам циркуляр на Метабо за 160мм дискове. Преди години като го купувах бях взел и втори диск да си имам резерва. Е най-накрая изхабих първия диск и гледам втория, който са ми дали на Девалт е 165мм. Ползвах така 1 ден машината, но да попитам проблем ли е? Или да поръчвам на 160мм нов по-добре, тоя да го дарявам на някой :D. Благодаря
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Циркулярни дискове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: