• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15
Всичко за дърводелството
Георги Иванов(алцек) - специалист
wanderer написа:
  • какъв тип се водят дисковете които правят дъното на среза гладко и чисто? интересува ме термина с който мога да ги потърся в мрежата. например този канал е правен на 2 или 3 паса, но дъното му става на вълни от зъбите, та съм го пооправял малко с длето. искам да избегна това.
http://www.teka-bg.com/index.php?option ... &Itemid=77

или това

http://teka-bg.com/store/products-page/ ... D1%8F-230/
Илчо Илиев - майстор
wanderer написа:
  • какъв тип се водят дисковете които правят дъното на среза гладко и чисто? интересува ме термина с който мога да ги потърся в мрежата. например този канал е правен на 2 или 3 паса, но дъното му става на вълни от зъбите, та съм го пооправял малко с длето. искам да избегна това.
Колко е широк нута и защо не ползваш фрезер, защо е проблем гладкостта на дъното на нута :?
Николай Николов - специалист
алцек написа:
wanderer написа:
  • какъв тип се водят дисковете които правят дъното на среза гладко и чисто? интересува ме термина с който мога да ги потърся в мрежата. например този канал е правен на 2 или 3 паса, но дъното му става на вълни от зъбите, та съм го пооправял малко с длето. искам да избегна това.
http://www.teka-bg.com/index.php?option ... &Itemid=77

или това

http://teka-bg.com/store/products-page/ ... D1%8F-230/
Това са т.нар Dado Stack. За жалост в Европа не са много популярни и много малко от циркулярите могат да приспособят такова нещо. Иначе са много удобни.
$64EN - специалист
PIP написа:
Дисковете за ts55 са 2.2мм и ако ползваш по-дебел ще ти отмести ‘линията’ на guide rail-a и след това или трябва да ползваш същите дискове или да смениш гумата (splinter guard) и ако имаш други дискове на festool и повече шини е проблем. За festool ползвам техни дискове, за останалите основно freud и имам няколко makita дискове и от всички съм доволен. Имай предвид, че старите дискове за ts55 са с друга дебелина, така че гледай да са ти еднакви.
Колега, благодаря за разяснението. :prayer:
Оказа се, че и пластината зад диска е с тази дебелина.
Взех си оригинален резервен диск на Фестул от продавалник.
PIP - майстор
Няма за какво,

Досега пазарувах от uk, но скоро попаднах на ТОЯ сайт като търсих шкурки и някои цени са добри. Специално щкурката е на половин цена от тази на която купувах от uk, и изпълняват поръчката много бързо.
wanderer написа:
  • какъв тип се водят дисковете които правят дъното на среза гладко и чисто? интересува ме термина с който мога да ги потърся в мрежата. например този канал е правен на 2 или 3 паса, но дъното му става на вълни от зъбите, та съм го пооправял малко с длето. искам да избегна това.
Здравей,
Аз съм представител на "Pilana Tools" a.s. за България.
Дисковете се водят канални /нутови/ циркуляри. Съществуват с размери Ф150х3,5/4,0/5,0/6,0/мм; Ф180х4,0/5,0/6,0 и Ф200х4,0/5,0/6,0 всички с отвор 30мм. Зъбите при върха са равни, така наречения FZ /flat tooth/, от където и дъното на канала става равно. Ти си използвал модел WZ единия е с наклон наляво а другия с наклон надясно, което оставя връх в дъното на канала. При нас ги имаме на склад, стремим се да ги поддържаме постоянно, както и останалите видове, размери и типове триони. Ценово сме под цените на Freud и Leitz. Винаги можете да се обърнете към нас за наличности на 066 800250, 801502, 801566 или за консултация на 0888 30 24 83 или на www.pilana.bg или office@pilana.bg.
Относно циркулярните триони на Pilana продавани в интернет магазините на снимката са показани с логото на Пилана или пише, чеса произход Пилана, а всъщност са българско производство на Смолян. В момента започваме борба с тези некоректни фирми.
Относно рязането на дървесина напречно, надлъжно, или композитна има значение броя и вида на зъбите, скорост на подаване, периферна скорост на триона, височина на детайла и т.н.
Винаги можете да пишете на мейла и да задавате въпроси, ако не мога да помогна, мога да ви насоча, къде можете да намерите това, което Ви интересува.
Успех в започнатото и добър краен резултат.
Фитилчо - майстор
PILANA написа:
Ценово сме под цените на Freud и Leitz.
То оставаше и да е обратното :lol: това са едни от най добрите в бранша.
:)
Фитилчо написа:
PILANA написа:
Ценово сме под цените на Freud и Leitz.
То оставаше и да е обратното :lol: това са едни от най добрите в бранша.

:) Не знам, какво имаш в предвид под "най-добрите", но пластините и на трите са от един доставчик Sandvik или Ceratizit, машините за производство на трионите са също европейско проиводство на Vollmer и Kirschner. Технологията не е различна и при едните и при другите. Само работната заплата и евентуалното покритие на тялото /при Freud / са различни.
Сам преценявай.
nikolson - майстор
ОК, да видим цената на 91 WZ-210 и 216 мм, с различен брой зъби и да преценим.
nikolson написа:
ОК, да видим цената на 91 WZ-210 и 216 мм, с различен брой зъби и да преценим.
210 Z18 - 41.76лв
210 Z32 - 50.00лв
210 Z40 - 65.09лв
210 Z64 - 71.65лв
216 Z24 - 50.02лв
216 Z48 - 65.09лв
216 Z64 - 71.77лв

За редовни клиенти има отстъпки. Всичко е на склад.

Поздрави
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 15

Тема "Циркулярни дискове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: