• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15
Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
Мисля, че и този вариант му върши работа - 2 мм не са нещо фрапиращо, но 30 лева са :wink:

https://www.profesionalnatehnika-bg.com ... 8642384-55
pgplamen - специалист
Здравейте, искам да си взема диск на Freud за хоби цинкулярчето. Сегашния ми диск е с 24 зъба и има зва три криви и не прави хубави срезове. Спрял съм се на два модела единия със 40 зъба другия със 60. Ще съм радостен ако споделите какво да избера. Ще се ползват предимно за дърво и едва ли ще сменям за надлъжно или напречно рязане. Ето ги и двата модела.

Модела със 60 зъба

Изображение

Модела със 40 зъба тук зъбите са ми малко странни

Изображение

Може да препоръчате и друг модел но държа да са на Freud. Лека вечер на всички.
пишман_майстор - майстор
Можеш ли да кажеш отде и на какви пари ще ти стъпят? Инак Фройд са много стабилна марка . В момента Бош също продава дискове на Фройд брандирани с тяхното име. Та може да видиш и техни , но ценово мисля няма да ти харесат :)
Горният диск който си посочил е по-подходящ за напречно рязане, долния и той ще прави добри напречни срезове , но силата му е в повече за надлъжни срезове. Хубави дискове.
Изчакай и някой по-запознат от мен да ти даде съвети :)
pgplamen - специалист
Ами ще ми се вържат на цена долния максимум 80 лева. Да и аз си мисля че този с 40 зъба ще е по удачен но ще изчакам малко препоръки.
Фитилчо - майстор
40 зъба е супер. Тези зъби имат ограничител на дълбочиата на рязане. Пред всеки зъб има водач за дълбочина(вижда се)
Взимай него

Колко мм са тези дискове? 10 инча- 254мм или 305мм?
nikolson - майстор
80 лева е напълно достатъчно, че ще има и за бира.
pgplamen - специалист
Диска е 10" значи ще поръчам този с 40 зъба.
EDI - майстор
И аз съм за 40 зъба, с 60 зъбния ще имаш повече зор при надлъжно рязане.
crez - майстор
pgplamen написа:
Модела със 40 зъба тук зъбите са ми малко странни Изображение
Това е точно диск за т.н "строителна дървесина" дърва,кофраж и т.п. затова и зъбити са странни. Издържа на пясък,кал и бр.абразиви. Зад всеки зъб има "чистач" за изхвърляне на стружката, подобно на веригите на верижния трион.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 15

Тема "Циркулярни дискове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: