• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Всичко за дърводелството
la_bamz - специалист
По препоръка на съформуник, аз взех 24 зъба Freud. До 2-3 седмици се надявам да имам възможност да го тествам.
Фитилчо - майстор
Гледай сега "майсторе" . Ти може да си пораснал, ма човек като е тъп е за цял живот, даже и на 70 , така, че това не е релевантно. Недей да продаваш мокрите си сънища на останалите, те не са толкова глупави. Ти като искаш не дърва си режи с него, ами дънери.

За да не съм голословен, оставям на другите колеги да преценят какви СТРАТОСФЕРИЧНИ ГЛУПОСТИ СИ НАПИСАЛ.

4 см дъб е това, срещу жилите (свободна ръка на циркуляра), и по продължение на жилите на дървото и снимка на диска(24 зъба/254мм)

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение


Ае бегай да си играеш на пясъчника и да си мечтаеш за почивки за 123 лева семейно на станцията в Китен по комунизъма....
Последна промяна от Virtex на ср мар 28, 2018 10:35 am, променено общо 1 път.
Причина: изтрита част без връзка с темата
crez - майстор
Оффф,то бива бива,ама "бивол за курбан не бива" Защо само спамиш темата. Да на външен вид изглеждат еднакви,НОООО погледни ъглите на заточване.Научи се да четеш,не всичко е общо "циркулярни дискове за..."На външен вид са почти еднакви :lol:
Прикачен файл:
095 WLF 968.jpg
095 WLF 968.jpg (109.29 KиБ) Видяна 1854 пъти
Тук са неговите тех.характеристики.
Speedline Wood диск за циркуляр
За бързо надлъжно и напречно рязане във всички видове дърво Speedline Wood е
идеалният диск. Те могат да се справят бързо, както с грубото рязане в дърво или
плоскости, така също и с точното рязане под ъгъл. Специалната конструкция на зъба
осигурява рязане под контрол почти без вибрации. Дискове за циркуляри Speedline
Прикачен файл:
095 TEK 443.jpg
Този има различни ъгли на заточване и реже пирони,скоби,остатъци от бетон
095 TEK 443.jpg (78.11 KиБ) Видяна 1854 пъти
Тук са тех.характеристики:
Saw blades for building contractors
286
APPLICATION: for rip and crosscuts especially designed for building contractors.
MACHINES: table saws and portable machines.
MATERIAL: soft and hardwood and panels with nails, metal clips and pieces
of concrete.
TECHNICAL DETAILS OF CARBIDE TEETH:
- Teeth height mm: 6~10
- Grade ISO: K20
- Hardness (HV10): 1.550
- Transverse rupture strength (N/mm2): 2.600
Как мислиш, с този би ли рязъл гладко :? :lol:
Последна промяна от Virtex на ср мар 28, 2018 10:40 am, променено общо 1 път.
Причина: изтрита част без връзка с темата
bimbaeco - майстор
Ей, аман от форумни лъвове. Ти му показваш симки от практиката, а той ти цитира дърдоризми, които е копирал отнякъде. На снимките се вижда дискът как реже. Всеки който има очи и мозък в главата би трябвало да може да си направи заключение.
Е такива изпълнения ме карат да спирам да пиша във форума.
Като гледам за нещата, които знам, какви нелепици се пишат, ме е страх да питам за неща, които не знам.
Virtex - майстор
crez и Фитилчо може да охладят страстите :) Наложи се да се променят някои мнения, за да се махнат 'страстите' и да остане полезния материал.

crez:какво пише из интернет е едно, какво е на практика е друго. Дисковете на evolution power tools ги дават да режат всичко и съответно хората казват, че срязовете са "чисти" за всички материали.
Няма смисъл да копирам нещо от нета, за да ти го покажа какво точно пишат и те и хората какви отзиви. Дали така е на практика - ако някои не предостави точни снимки трудно ще се разбере.

Така че ако имаш желание да споделиш лични снимки за твърденията - моля, иначе да се твърди, че какво пише в интернет е по-силно от практиката... оставям без коментар.
Фитилчо - майстор
Virtex, какво да охлаждам човече ...
Аз му показвам практика и снимки, казвам му, че говори глупотевини, той ми казва , че имам жълто по устата и ми хвърля теории от нета. После почва с личните нападки... Покажи ми къде съм го нападнал на личностна основа и кое от написаното не е вярно?

Това е болен човек, нереализиран, недооценен, мечтае си още за комунизма и Русия да стане владетел на България. Е ние не сме виновни , че той не се е реализиеал. Претендирам да вземеш мерки , за да не търпим повече глупотевините му, моля.
Virtex - майстор
Част от мерките вече са взети, ако няма промяна ще има и други :)

Темата е за избор на дискове и няма да бъде превърната на политическа такава с лична основа.

Също се чудех за дискове, дори в темата за бързи въпроси питах дали да е 24/40 или 60 зъбен за циркуляра. До колкото съм чел Freud (и под друга марка в щатите) ги хвалят доста и надали има смисъл да се избира нещо друго.
bimbaeco - майстор
Ако се работи с масив, формулата ми е 24 зъба на стационарния циркуляр и 40 зъба на пендулата. Всичко над тоя брой зъби за мен са хвърлени пари на вятъра и по-висок риск дискът да припалва материала - въпреки тефлоновото покритие на Фройд.
Ако се работи с плоскости, повечето зъби със сигурност помагат да се намали изкъртването на фурнира, когато зъбите излизат от разреза.
Относно избора на марка, за мен Фройд са без конкуренция. Има много по-скъпи дискове, ориентирани по-скоро към промишлено производство, които вероятно са по-добри, но в моя конкретен сучай не са оправдана инвестиция.
vladilen - специалист
и аз се родих с едно FREUDче 24 зъба на ръчен лидълски монтиран на маса
:-D
Фитилчо - майстор
vladilen написа:
и аз се родих с едно FREUDче 24 зъба на ръчен лидълски монтиран на маса
:-D

Не си! Той е за дърва :lol: :lol: :lol:

Мнението е коригирано поради подаден сигнал от потребител за враждбено отношение към други потребители. Моля спазвайте добрия тон във форума.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Циркулярни дискове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: