• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15
Всичко за дърводелството
pgplamen - специалист
crez написа:
pgplamen написа:
Модела със 40 зъба тук зъбите са ми малко странни Изображение
Това е точно диск за т.н "строителна дървесина" дърва,кофраж и т.п. затова и зъбити са странни. Издържа на пясък,кал и бр.абразиви. Зад всеки зъб
има "чистач" за изхвърляне на стружката, подобно на веригите на верижния трион.
Ще имам ли относително чисто рязане с този модел или да търся друг. Повече се интересувам от надлъжното рязане. Напречното мога да го правя и на пендулата. Пендулата пътува към мен и с нетърпение я чакам да видя.
PIP - майстор
За надлъжно рязане ти трябва диск с малко на брой зъби, тоя не е подходящ.
пишман_майстор - майстор
Ако ще се правят предимно надлъжни срезове в чам примерно, има един диск в базара https://bazar.bg/obiava-20965850/darvod ... 20m025-tct
crez - майстор
Посоченият диск не прави много чисти срезове,казах по-горе,той е за дърва,но ако не те притеснява чистотата на среза може да го ползваш и за това. Диск с малки,но голям брой зъби прави чист срез(даже няма нужда от рендосване :lol: ) От много години ползвам такъв диск 550 мм на машина с люлка за дърва. Дървата идват с кал,пясък по тях,никакъв проблем, реже и гвоздеи. :lol:
pgplamen - специалист
Тогава трябва да взема този със 60 зъба. Искам да се получи горе долу добър срез.
пишман_майстор - майстор
Колега да кажеш какъв е циркуляра ти ли първо. Щото това долу-горе добър срез малко....
Зависи и каква дървесина се работи, напречно или надлъжно ще се реже, зависи и каква е периферната скорост на диска, мощността която отдава машината, както и от самия диск , типа заточка , брой зъби и т.н. разбира се.
Сподели какво искаш да правиш , каква дървесина ще се работи , какъв е циркуляра ти и ще има колега , който да те насочи правилно. Аз съм по-скоро лаик в дърводелството, но чета, внимавам, образовам се . И ако нещо не ми е ясно - питам, не ме е срам, никой не се е родил научен, пък и никой не е длъжен да знае всичко :)
М/у другото има и други марки дискове , които заслужават сериозно внимание. Нали човек не бива да е кон с капаци . Само Кастрол-а е супер маслото за коли или пък само дисковете на Фройд , в случая нали.
Фитилчо - майстор
Пишман-е . Не са единствените дискове, но няма кой да ги бие на цена-качество. И на мен ми харесват Stehle и Leitz ама ми миришат чорапите :lol: :lol: :lol:
Последна промяна от Virtex на ср мар 28, 2018 10:34 am, променено общо 3 пъти.
Причина: изтрита част без връзка с темата
pgplamen - специалист
Цинкуляра е EINHELL TC-TS 2025 U
Обороти на празен ход, min-1 5000
Диаметър на диска, mm 250
Диаметър на вътрешния отвор, mm 30
Мощност 1800 W
Беше това циркуляра
Изображение
Сега е преработен и представлява това
Изображение
Изображение

Предназначението на циркуляра ще е за хоби неща. Къде масичка, къде шкафче няма точно определено какво ще се прави с него. В момента е със оригиналния диск 24 зъба и има няколко криви. Не съм доволен от това какво представлява среза с този диск и затова искам да го сменя.
Фитилчо - майстор
Слагай 40 зъбовия, става за универсален боец. Също става и 24-зъба, както е показал колега по назад в темата дори и 24 зъба реже чисто кроскът....
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 15

Тема "Циркулярни дискове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: