• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всичко за дърводелството
valentino_g - специалист
Здравейте,поръчал съм си циркуляр MAKITA 18V LXT BSS611 BSS611Z BSS611RFE CIRCULAR SAW .
Предполагам че ще дойде без диск така че ако е удобно бих се включил за поръчка.Моля,препоръчайте ми диск с външен D=165mm,и вътрешен d=20mm.Циркуляра ще ползвам да режа мека дървесина(чам,греди 10x10,5x10) и хидрофобен шперплат 18-20мм.Някой има ли представа,дали с батерия 4Ач мога да изкарам 5-6 часа работа без много натоварване?
Благодаря Ви.
Николай Николов - специалист
Досега не съм имал машинка, която да дойде без диск/консуматив, било циркуляр, зеге или друго. Най-вероятно ще има диск, но ще е груб с 24 зъба. Ще е далеч от перфектния срез, ако искаш все пак ще те включим, при положение, че в крайна сметка стигнем до обща поръчка.
wanderer - специалист
гледам още, ама сигурно по обстойно след празниците, защото наистина имам неотложни неща за правене...
bimbaeco - майстор
Дисковете с 24 зъба не са за груби разрези. За бичене надлъжно по влакната са.
Това снимките по-долу е НАПРЕЧЕН разрез с диск за бичене с 24 зъба Фройд. Отгоре е обяснимо да е чисто, но това, че от долната страна на дъската няма откъртено, смятам достатъчно красноречиво говори за качеството на сряза.
Имам чисто нов бош 80 зъба за напречно рязане. Фройда е работил една година и не отстъпва на Боша. Вадете си изводите сами, но аз лично с по-добри дискове не съм работил.

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

3.jpg
valentino_g - специалист
За мен сряза е много добър.Дано машинката ми пристигне с диск и има поне подобен сряз.Смятам да направя селска барака.Поръчал съм и един винтовер Makita DTD129RME 18V Brushless Impact Driver 2 x 4Ah Batteries & Charger MakCase.Смятате ли че с 2 батерии по 4Ач ще мога да работя с винтовера и циркуляра по няколко часа на ден без натоварване?
Николай Николов - специалист
Разбира се, че ще можеш. Докато едната работи, другата се зарежда. 4 амперчасовите дори с натоварване работят повече отколкото е времето за зареждане :)
wanderer - специалист
  • какъв тип се водят дисковете които правят дъното на среза гладко и чисто? интересува ме термина с който мога да ги потърся в мрежата. например този канал е правен на 2 или 3 паса, но дъното му става на вълни от зъбите, та съм го пооправял малко с длето. искам да избегна това.

Прикачен файл

IMG_8278.JPG
IMG_8278.JPG (40.31 KиБ) Видяна 2418 пъти
Николай Николов - специалист
Търсиш FTG = flat top grind. Много често не се упоменава, но с ровене в нета може би ще успееш да намериш нещо. http://template-services.com/Carbide%20 ... Blades.htm

Преди време от олх-а взех един диск пилана с такъв профил, но за жалост има леко биене и не го ползвам много много. Но е 3.2 мм дебел, което го прави идеален за целта ти.

Ако питаш мен, такъв канал се прави много по-лесно на оберфреза монтирана на маса. Има фрезери 3, 4 и 5мм на макита и са под 10 лева. Има ги в Ташев Галвинг. Като се замисля и на ръка може да го направиш, но ако детайла ти е по-тесен ще е мъка.
wanderer - специалист
благодаря ти много! между другото от доста време карам с 3,2 пилана, май 48 зъба беше, но върви добре и е дуракоустойчив, не се криви никак. за мен това е важно защото не ползвам прецизен линеал, и винаги има риск да е леко неуспореден на диска. ама искам вече по профилирани дискове, и надявам се да сменя машината с по прецизна.
p.s. оберфрезата ми е мършава, не е за маса. по сериозна - надявам се в бъдеще.
griffin - майстор
wanderer написа:
благодаря ти много! между другото от доста време карам с 3,2 пилана, май 48 зъба беше, но върви добре и е дуракоустойчив, не се криви никак. за мен това е важно защото не ползвам прецизен линеал, и винаги има риск да е леко неуспореден на диска. ама искам вече по профилирани дискове, и надявам се да сменя машината с по прецизна.
p.s. оберфрезата ми е мършава, не е за маса. по сериозна - надявам се в бъдеще.
Не е нужно фрезата за маса да е 2 киловата :-D, аз карам вече 10-та година с една 1200 вата и още не съм я изпушил :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Циркулярни дискове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: