• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15
Всичко за дърводелството
EDI - майстор
Тези за които писах са с пластини, ще порвя и за 100 мм.
krasimir111 - напреднал
Да попитам къде си заточвате дисковете и за какви пари.Поради скромния ми стаж като хоби дърводелец досега не ми се е налагало да търся подобна услуга. Имам два диска за заточване или поне така ми се струва понеже се получава едно приплъзване на материала при надлъжно рязане. Докато среза от диска върви с една скорост в един момент се забързва и после пак забавя. Единият ми диск е axcalibur https://www.axminster.co.uk/axcaliber-c ... ge-related с него ми пристигна циркуляра и е ползван две зими, а другият е freud https://www.ffx.co.uk/tools/product/Fre ... -Saw-Blade и съм го ползвал една зима съвместно с първият. Ако направя сравнение между двата диска като непрофесионалист , определено съм по доволен от Axcalibura. Макар да беше ползван цяла зима срезовете му не бяха по лоши от новия freud , като на моменти дори ми се струваше че среза върви по леко , което може да се дължи на 8 те зъба повече. Ако правилно съм преценил , че дисковете са за заточване freud се затъпи за няма и една трета от времето за което съм ползвал другият диск при едни и същи операции. Просто споделям мнение на непрофесионалист. В предните постове виждам , че доста колеги харесват марката, затова и се насочих към нея. Въпросът е къде правят качествено заточване и колко струва заточването на зъб. Има ли смисъл( рентабилно ли е ) да се пращат някъде за заточване по куриер или трябва да търся местни майстори ? Възможно ли е някой да си остави ръцете и да осере дисковете ? Ако фройда ми е излязъл 70 лв с доставката рентабилна ли е тази манипулация ? Благодаря предварително !
mavryt4o - майстор
ср сеп 12, 2018 9:18 pmkrasimir111 написа:
Да попитам къде си заточвате дисковете и за какви пари.Поради скромния ми стаж като хоби дърводелец досега не ми се е налагало да търся подобна услуга. Имам два диска за заточване или поне така ми се струва понеже се получава едно приплъзване на материала при надлъжно рязане. Докато среза от диска върви с една скорост в един момент се забързва и после пак забавя. Единият ми диск е axcalibur https://www.axminster.co.uk/axcaliber-c ... ge-related с него ми пристигна циркуляра и е ползван две зими, а другият е freud https://www.ffx.co.uk/tools/product/Fre ... -Saw-Blade и съм го ползвал една зима съвместно с първият. Ако направя сравнение между двата диска като непрофесионалист , определено съм по доволен от Axcalibura. Макар да беше ползван цяла зима срезовете му не бяха по лоши от новия freud , като на моменти дори ми се струваше че среза върви по леко , което може да се дължи на 8 те зъба повече. Ако правилно съм преценил , че дисковете са за заточване freud се затъпи за няма и една трета от времето за което съм ползвал другият диск при едни и същи операции. Просто споделям мнение на непрофесионалист. В предните постове виждам , че доста колеги харесват марката, затова и се насочих към нея. Въпросът е къде правят качествено заточване и колко струва заточването на зъб. Има ли смисъл( рентабилно ли е ) да се пращат някъде за заточване по куриер или трябва да търся местни майстори ? Възможно ли е някой да си остави ръцете и да осере дисковете ? Ако фройда ми е излязъл 70 лв с доставката рентабилна ли е тази манипулация ? Благодаря предварително !
Да беше писал от къде си.Аз плащам по 10ст. на зъб мисля че е рентабилно .Май не е робота за куриер!? :?
krasimir111 - напреднал
От Шумен съм. Преди време бях купувал една триоперационка и човека от когото я взех ми каза , че пращал дисковете някъде в друг град с куриер да му ги заточват. Та затова питам по колко вземат и дали е рентабилно. Друго , което ме притеснява е да не попадна на някой пишман майстор дето ще ми вземе парите пък ще ми съсипе дисковете.
пишман_майстор - майстор
И аз имам 4 ( или 5 ) диска за заточване, със напълно здрави пластини без почупвания . Сподели ако си намерил в близост решение.
bimbaeco - майстор
Аз бях скептичен за качеството на заточване и си купувах нови дискове всеки път. Миналата пролет един приятел ми наточи един диск Фройд, за да ми покаже, че си заслужава. След като нарязах 3 кубика дъб с него, мога да кажа, че заточването определено си заслужава.
Фирмата, която извършва тази услуга е в София. Довечера ще питам за координати и ще ги пусна тук.
sbh - специалист
Аз скоро си заточвах два диска Фестул 160мм в ТЕКА и съм доволен от резултата. Не помня колко ми взеха за заточването, но беше доста по-малко от нови дискове.
wanderer - специалист
мисля, че по назад в темата е коментирано, но да повторя. аз заточвам в ДРАГ5 тъй като са ми наблизо. ако не се лъжа петнайсетина стотинки на зъб, но не помня с ддс или без, но при всички случаи е оправдана цена при читав диск. ножовете за абрихта пак там. мисля че РОСИ също заточват, но не съм давал там.
Buliviv - специалист
Дискове, както и всичко друго свързано с дърводелските машини се заточва и в Пазарджик.
Хората които го правят са баща и синове и разполагат с професионални заточващи машини. Бащата е бил главен точилар на мебелния завод и работят много добре.
Не правя реклама и въобще нямам нищо общо с тях, просто споделям мнение, че аз съм доволен от работата им и евентуално може да е в полза на други потребители на форума.
m_markovski - специалист
Преди известно време говорих с тези хора и ми се сториха доста грамотни.
http://www.albaco-bg.com/?go=services

Обясниха, че заточването е на специална машина, която копира точно формата на зъбите и човешкият фактор е сведен до минимум. Цена не помня, а и не изпратих нищо за заточване, понеже не остава време за дърводелство напоследък. Ако някой ги пробва, моля да сподели.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 15

Тема "Циркулярни дискове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: