• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всичко за дърводелството
Фитилчо - майстор
Freud са по добри от оригиналните Festool.
Дадох един Фрууд на един Фестул маняк, и ми го купи на момента, а дотогава се кълнеше у ФестУл :lol:
joroantonov - специалист
Поне на техните си TS55 и 75 ряза с оригинален на Фесто е по добър от Freud.
$64EN - специалист
От известно време и аз искам да си взема резервен диск за TS55REBQ, ноо
Разбрах, че техните дискове били с определена дебелина, не помня точно каква и само с тях можело да се реже с линеала точно, или нещо такова.
Някой знае ли подробности за този казус?
PIP - майстор
Дисковете за ts55 са 2.2мм и ако ползваш по-дебел ще ти отмести ‘линията’ на guide rail-a и след това или трябва да ползваш същите дискове или да смениш гумата (splinter guard) и ако имаш други дискове на festool и повече шини е проблем. За festool ползвам техни дискове, за останалите основно freud и имам няколко makita дискове и от всички съм доволен. Имай предвид, че старите дискове за ts55 са с друга дебелина, така че гледай да са ти еднакви.
wanderer - специалист
Николай Николов написа:
Хм, нямат цени. Не мога да определя дали са ми по джоба :-D Интересува ме 250, 254 или 260 мм вътрешен 30мм - 24 зъба какви парички е. Когато имаш ходене на там :)
  • оня ден успях да отскоча до магазина им в ст загора. доста налични дискове 300 мм и нагоре, също и на 250, мулти и крос кът, и нито един за надлъжно отрязване. за твоя справка погледна цените на два диска за напречно, 40 и 48 зъба мисля бяха, цени +120 лв. ясно че пак до чужбина опирам :oops: , ама като нямам избор...има ли място от където купувате freud на прилични цени и с добър асортимен? то както отива много вероятно да си поръчам 3 диска. поне енд нова информация научих от драг5 - разширяване на отвори на циркулярни дискове ако някой го интересува. и накрая едни интересни пиктограми .
http://lexicon.leitz.org/pdf/coverpage/ ... en-gbr.pdf
Николай Николов - специалист
Аха, мерси - явно няма да вземам от тези. Freud търси в ибей, има търговци, които поддържат доста асоритмент, даже ако искаш може да направим обща поръчка. Аз ще си взема един 250(254мм) за надлъжни, един 216 за напречни (може и два).
wanderer - специалист
мда, може да обсъдим обща поръчка в ибей, само да направя окончателния избор. ако си се спрял на някои конкретен търговец пиши на лични д аразгледам какво предлага. по принцип не са ми неотложно спешни но така или иначе трябва да се купуват. още един въпрос. за герунг с изтегляне с оригинален 254 мм само аналогичен ли може да се използва, или търпи по някакъв начин и други близки диаметри?
Николай Николов - специалист
Търпи по-малък, но и губиш от капацитета на рязане. Друг момент е, че ако е по-малък диска среза в началото (откъм фенса) не се получава докрай. Ще тряба да снимам какво имам предвид. Единия ми изтеглящ е такъв за 216мм диск, сложил съм 210 и остават 2-3мм в началото, защото машината е в крайно положение навътре.

По-голям диск има вариант да се вреже в основата. Принципно повечето пендули са стандартни, каква ти е мисълта?
Николай Николов - специалист
http://www.ebay.co.uk/sch/m.html?_odkw= ... d&_sacat=0 Тук ми изглеждат нормални цените и има голямо разнообразие. Даже си харесах и 235мм за една ръчна макита, която съм направил на настолен :-D
nikolson - майстор
http://www.ffx.co.uk/tools/product/Freu ... aw%20Blade
Безплатна доставка в Англия, без оглед обема на поръчката.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Циркулярни дискове" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: