Всичко за дърводелството
krasimir111 - напреднал
Дори и да се отслабва конструкцията теоретично , не ми се е случвало досега да се счупи или огъне дъска заради каналите. Вероятно дъна могат да се правят и без канали,но просто не ми се експериментира,да търся плюсове и минуси. Иначе стационарната фреза ми трябва не само за кошери. Надявам се някой ден като имам малко повечко време да се пробвам и с някакви други неща.
Илчо Илиев - майстор
манихеин написа:
Аз продължавам да се чудя за къв са ви тези канали, при положение, че сами си правите кошера! Всичките ми дъна съм си ги правил аз, тип "дълбоко дъно" с две подвижни хоризонтални прегради (чекмеджета) - горна мрежа и долна мрежа, целогодишно ги държа така, не ограничавам притока на въздух в семейството. Единственото предимство на подобни канали е в бързата изработка, но пък така се отслабват страниците на конструкцията!
Ние правим такива дъна,но плътната дъска и рамката с мрежа са на плъзгачи,е да, те се вадят,но при положение,че плътната дъска/дъното/ е фиксирано, няма смисъл от канали..., а направи се винти с 4 види към страниците...
На даданблата, варианта с ками, има канали и то конусни, понеже дъното се вади....
plamen marinov - помощник
Mavryt4o, моля те разкажи повече за пакета циркулярнии дикове. Какво не правят добре,слагаш ли разелители между тях, ако да колко дебели? Защото за любителските ми цели не ми вижда скъпо да си купувам пиян диск или dado stack. Благодаря предварително.
plamen marinov - помощник
Извинявам се допуснах грешка а не знам как да я поправя. Държачите за пиян диск и dado stack дисковете са ми скъпи.
mavryt4o - майстор
Не слагам разделители просто са много евтини и не са много еднакви пластините.Самите легла на каналите не ми харесват стават на каналчета и трябва на ръка с длетото да се поуправят досадно е не е фатално.

Тема "Какъв циркуляр да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: