Всичко за дърводелството
Dobrin_1981 - специалист
Здравейте,някой имали идея как се постига тоя ефект.Благодаря предварително :)

Прикачен файл

1415_big.jpg
EDI - майстор
Няколко са начините.Един е с флекса и ламелен диск, друг е с длето, става и с теслата.
Гост - специалист
EDI написа:
става и с теслата.
Да,бе,да.
С теслата ще изглежда точно като дялано с тесла. Ако успееш да постигнеш това с тесла- признавам те !
EDI - майстор
Говоря по принцип, като начин, а и теслата не е такава, каквато си представяш, т.е. масовия тип.А тази врата е правена с ламелен диск.
Гост - специалист
Възможно е, аз залагам на длетата.
EDI - майстор
Може да си прав, не виждам добре на телефона.
mavryt4o - майстор
Правил съм го с длето голямо става този ефект там си иска точна ръка да забиваш по определен начин и да правиш после наклон на длетото щото моето е право да излиза да не забива в дървото ако е извито вероятно ще е по-лесно .Има я въпросната тесла тя си е леко извита пак е заточена като длето с леко закръглена форма е острието там може по-отсякано да става операцията и да си става този ефект на дялано но си е трудоемко.Ламелния диск не може да даде този красив ефект но има шини за дърворезачки които на върха имат въртящ барабан с остриета като длета там вече става същото резбарите с моторни триони я ползват .Иначе вратата ми е много странна(по-мяса на прозорец) като съдя по размера на дръжката от две тесни крила по 50см ако съм някой шишко трябва да отворя едната и после да бъркам да махна шишовете дато залостват другата да отворя и бъкана с чепове ,касата без засечки най вероятно хваната само челно с по две видий.Една цяла дъбова с някой кован пирон по-би ми хванала окото язък за хубавия ефект.
Dobrin_1981 - специалист
Благодаря за помощта,ще пробвам на някоя непотребна дъска да видя какво ще излезе. :)
Lisko - майстор
mavryt4o написа:
Една цяла дъбова с някой кован пирон по-би ми хванала окото язък за хубавия ефект.
Да тия сребристи видии на фона на черното желязо хич не вървят.
nikolson - майстор
Тази врата с колко ръце лак ли е? :? За междинното шлайфане питам.

Тема "въпрос за врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: