• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20
Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
Всички машини на големите марки биха се справили със затварянето на градусите.
пишман_майстор - майстор
mavryt4o написа:
Колкото повече работиш ти се иска по.-големи по-мощни по-точни мошини с които ти се увеличава обхвата на работа.
:-D това ми хареса
П,п, преди доста години ( 98-ма мисля беше ) при първите ми плахи опити с направа на пчелен сандък , приятел ми даде един китайски потапящ циркуляр. Нищо особено не е бил , но тогава и него момент, се възхитих от възможностите му. После за кратък период от време , си понакупих малко по-свестни инструменти. Една част подмених и т.н. И продължавам де , сега се оглеждам за малко по-голям щрайхмус ( 310-320 мм )
А за бекум-а ще почета малко още и най-вероятно ще взема един за пробата . Явно няма колега купил си точно такъв и да каже как е...
PIP написа:
Приоритетите за всеки са различни, за пишман майстора е шума, за мен точност, тегло, прахоулавяне, лекота на работа и здравина. Затова имам две, и двете имат компромиси и силни страни и ги ползвам според нуждите.
И аз държа на точните неща , дори много държа на качеството. Не само на шума. Искам качество за парите които ще дам. Както споделих не ми пречи ако е тежка, няма да я местя, но държа да режи добре , да няма отклонения, да не поддава и т.н. Ще бъде в работилница , имам и аспирация .
То и аз знам какво е КАПЕКС-а като машина , ама като ги няма парите за нея... Аз нямам проблем с разходите, проблем с доходите имам :-D
plamen6703 - майстор
PIP написа:
plamen6703 написа:

Разбира се, че всеки има свое мнение и право на свой избор при закупуването на техника. Аз ползвам пендула на "Матабо" и пендула на "Макита", доволен съм и от двете машини.
Според теб, кой са приоритетите, които са важни при избор на пендула, по твое мнение на кои приоритети би заложил, питам за да обогатя познанията си в тази посока. Аз съм пишман дърводелец и повечето опити в дърводелството ми са свързани с кошери, рамки.. някои плахи опити за творене на дърводелски струг... и в общи линии това :)
Приоритетите за всеки са различни, за пишман майстора е шума, за мен точност, тегло, прахоулавяне, лекота на работа и здравина. Затова имам две, и двете имат компромиси и силни страни и ги ползвам според нуждите.
Сега остава от пишман майстор да ме изкараш майстор без да съм такъв, защото шума е нещо, което малко ме интересува :-D
Машините ми не са съвършени, но за моите нужда са много добри към точност, надежност, лекота и здравина :-D
пишман_майстор - майстор
Прикачен файл:
Прикаченият файл snimka 1.jpg вече не е достъпен
Сложих и нов диск, стария беше някаква куча марка и кьорав
Прикачен файл:
snimka 3.jpg
Изпадна и една малка аспирация допълнително.
Прикачен файл:
snimka 5.jpg
snimka 5.jpg (114.87 KиБ) Видяна 1816 пъти
Реже превъзходно. Много тих, плавен старт.Диска е с двувърхи зъби ( не знам правилно ли го казвам) , 60 зъба, отреза е много чист и много гладък. С аспирацията още не съм го пробвал дали ще има много пепел незасмукан, нямам представа. . Поне няма местя маркучи и т.н.
Чудя се дали да сменя лагерчетата му , обаждат се едвам доловимо. Дано не ме домързи.
stoqnmonev - напреднал
Да използвам темата и аз.Влязла ми е муха в главата да си взема потапящ циркуляр.Педлагат ми циркуляри Guild,обаче нищо не съм чувал за марката.
Прикачен файл:
bms210g.jpg
130лв.
bms210g.jpg (23.16 KиБ) Видяна 1727 пъти
Прикачен файл:
BMS210GS.jpg
180лв
BMS210GS.jpg (22.59 KиБ) Видяна 1727 пъти
50лв разлика в двете машини оправдана ли е,при условие, че ще се използва само за домашни цели?
Virtex - майстор
Това е "Английска" марка - предлагат я главно в Argos или Homebase/DIY магазините. Еквивалент на лидълските неща по цена/параметри.

Като качество съм чел, че "стават" - по параметри са хубави, но реално какво представлява не мога да кажа.
Докато се наканя да пробвам една машина от тази марка, взеха, че ги спряха online и се отказах. Беше ме интересно дали на тази цена може да се вземе "английски" продукт.

Някои от уредите им са идентични на външен вид с други марки, предполагам използват едни планове с различни имена.

Но наистина не знам като качество дали може да се разчита на тях.

Иначе аз бих избрал вторият - sliding mitre saw. Един път може да ти се наложи, но ще я имаш екстрата. Ако разликата ти се вижда много - тогава се определя спрямо финансите :)
Chefo77 - майстор
Всъщност има значение за какво ще ползваш машината. Ако ти е необходим дългия срез, то тогава твоят избор е тази с изтеглянето. Но точно то пък предполага допълнителни луфтове във вертикално направление на главата, което определено пречи при оформяне на сглобки, рязане на первази и т.н.
stoqnmonev - напреднал
Chefo77 написа:
Всъщност има значение за какво ще ползваш машината. Ако ти е необходим дългия срез, то тогава твоят избор е тази с изтеглянето. Но точно то пък предполага допълнителни луфтове във вертикално направление на главата, което определено пречи при оформяне на сглобки, рязане на первази и т.н.
Хм,не бях се замислял!Благодаря!Сега като поразгледах цените,130лв за циркуляр без гаранция...По добре да дам още 30лв,но ще имам 2г. гаранция.Сега дилемата е:SKIL 1131 AA за 159лв или Einhell TH-MS 2112 за 159лв?!
Chefo77 - майстор
Skil-а по спомен лягаше и в двете посоки. :wink:
EDI - майстор
В двете е и това е много удобно.От двете аз бих си взел СКИЛ-а без да се замисля.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: