• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Всичко за дърводелството
Благодаря за съветите колеги! Както казах - НАЧИНАЕЩ съм. Какво е подрезвач??? Този BOSCH GTS 635-216 ми го предлагат с маса и диск за ламинирано ПДЧ или т.нар. диск за циркуляр Multi Material за 700 лв.
Christo - майстор
пет яну 03, 2020 3:55 pmpararararam написа:
Благодаря за съветите колеги! Както казах - НАЧИНАЕЩ съм. Какво е подрезвач??? Този BOSCH GTS 635-216 ми го предлагат с маса и диск за ламинирано ПДЧ или т.нар. диск за циркуляр Multi Material за 700 лв.
Пред основния циркулярен диск върви един по-малък, който подрязва материала само на няколко милиметра, така че основният циркуляр реже на цялата дълбочина, но в същата диря на подрезвача. Така материалът се отрязва гладко, без дефекти. Почти всички разкройващи професионални машини го имат това.
Ясно. Много благодаря за съветите и обясненията!
PIP - майстор
Ако е основно за пдч плоскости, по-добре потапящ циркуляр с един-два линеала.
Chefo77 - майстор
Потъващ циркуляр, не потапящ.
miliad - майстор
пет яну 03, 2020 8:37 pmPIP написа:
Ако е основно за пдч плоскости, по-добре потапящ циркуляр с един-два линеала.
И така не става. Безкрайно зависим си от качествено професионално заточване на дисковете.
Истината е че ламинираното пдч иска професионални машини и то комплект циркуляр + кантираща автоматична, иначе се обезмисля начинанието.
PIP - майстор
пет яну 03, 2020 9:57 pmChefo77 написа:
Потъващ циркуляр, не потапящ.
все тая :) макар че превода на plunge в случая е по-скоро потапяне, потъването предполага липсата на усилие.
съб яну 04, 2020 1:07 ammiliad написа:
пет яну 03, 2020 8:37 pmPIP написа:
Ако е основно за пдч плоскости, по-добре потапящ циркуляр с един-два линеала.
И така не става. Безкрайно зависим си от качествено професионално заточване на дисковете.
Истината е че ламинираното пдч иска професионални машини и то комплект циркуляр + кантираща автоматична, иначе се обезмисля начинанието.
То ясно, че форматен циркуляр е най-добре, но в случая за плоскостите с потапящия циркуляр е напълно възможно да се режат пдч с него без поражения. Някои модели (макита, мафел и ако не бъркам бош) си имат готова настройка с 2мм за скорването и след това се реже, но е елементарно и с другите марки. Освен това с потапящия циркуляр е по-леко да се разкройват големи плоскости, вместо да се вдигат целите на тия малки 'настолни' циркуляри, които са по-подходящи за по-дребни детайли.
mavryt4o - майстор
Идеята е че за мебели от пдч ако е само за теб не си заслужава сам да ги правиш.
Chefo77 - майстор
Абсолютно не си заслужава (да повторя твоето мнение, ей-така, за тежест :)) - разкрой и обкантване е ще е в пъти по-качествено и безпроблемно, отколкото вкъщи в гаража, с ръчни машинки. И по-евтино. След като много мебелисти поръчват, вместо да ги правят сами, си има някаква причина.
nmu
Здравейте, имам нужда от съвет за избор на циркуляр. След горчив опит с Gude TK 2500 - два изгорели ротора, се оглеждам за нов циркуляр. Имам абрих-щраймус на Бернардо, от който съм много доволен. Затова съм се спрял на тази марка. Ще се ползва само за домашна работа, с материал дебел до 5 см. Поради липса на място, съм се спрял на първия модел. Не можах да открия информация за типа двигател на въпросните машини


https://dikarconsult.com/%D1%86%D0%B8%D ... 50-pd.html


https://dikarconsult.com/%D1%86%D0%B8%D ... 0-pro.html

Някой ползвали е въпросните машини. Ще се радвам да споделите мнение за горните машини
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: