• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 20
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
plamen6703 написа:
PIP написа:
Какво е предимството на индукционния мотор за подобен циркуляр? Метабо имат модели с такива мотори, но за мен освен моторите им (всички мотори) друго нищо не ми допада в тях.
Всъщност знаеш ли какво е това индукционен двигател и предимство спрямо кой вид двигатели те интересуват :)
В една пендула (особено бюджетна) избора по двигател ми е доста назад в критериите при избора и. И да, знам какво е идукционен двигател, имам инструменти с такива мотори, но там теглото и консумацията са от основно значение.
plamen6703 - майстор
PIP написа:
plamen6703 написа:
PIP написа:
Какво е предимството на индукционния мотор за подобен циркуляр? Метабо имат модели с такива мотори, но за мен освен моторите им (всички мотори) друго нищо не ми допада в тях.
Всъщност знаеш ли какво е това индукционен двигател и предимство спрямо кой вид двигатели те интересуват :)
В една пендула (особено бюджетна) избора по двигател ми е доста назад в критериите при избора и. И да, знам какво е идукционен двигател, имам инструменти с такива мотори, но там теглото и консумацията са от основно значение.
В такъв случай въпроса ти за какво е предимството на индукционният двигател е безсмислен :)
А колегата Маврутчо, който е един от моите задочни учители по дърводелство заедно още 2-3 колеги от форума е отговорил кратко, точно и ясно за предимствата на индикционният пред колекторният двигател :)
preslav - майстор
mavryt4o написа:
Точно при този тип циркуляр е по-удачния вариант колекторен двигател защото не се работи продължително ,малко тегло голяма мощност ивъпреки това след година отваряш нова тема и питаш ,,що ми искри ротора'' :-D Поуката е ако можеш да избираш вземи индукционен.На практика може да работи вечно а колекторния ако работи постоянно 1 час без да реже ще се самостопи
Шапка ти свалям за това, което правиш като дърводелец, но за мотори замълчи - всяко нещо е с предназначението си!
mavryt4o - майстор
preslav написа:
mavryt4o написа:
Точно при този тип циркуляр е по-удачния вариант колекторен двигател защото не се работи продължително ,малко тегло голяма мощност ивъпреки това след година отваряш нова тема и питаш ,,що ми искри ротора'' :-D Поуката е ако можеш да избираш вземи индукционен.На практика може да работи вечно а колекторния ако работи постоянно 1 час без да реже ще се самостопи
Шапка ти свалям за това, което правиш като дърводелец, но за мотори замълчи - всяко нещо е с предназначението си!
Поне аз съм останал с такива впечатления :-D Мълча днес съм в настроение и няма да се заяждам даже и Пип е прав макар че не му разбирам замисала на постовете.Истината е въпрос на гледна точка хахахх
пишман_майстор - майстор
Да, вярно е, че се ползват за кратко . При мен има серии от час, час и половина когато разкроявам или доп.подрязвам елементите за пчелни сандъци. Имам антифони, не е да нямам, но си един вид дискомфорт. В момента си ползвам една нелоша машина с голям ход , но е с четков мотор .
Друго си е да е тиха. Та затова се оглеждам за машина с асинхронен мотор. Ако ще и 30кг да тежи, аз няма я разнасям.
PIP написа:
В една пендула (особено бюджетна) избора по двигател ми е доста назад в критериите при избора и.
Не мисля, че е съвсем бюджетна електра бекум КГС 300 .... Или си имал допир и опит с такава и твърдиш, че не стават, вибрации, луфтове, калпаво режат, поддават , какво точно не им харесваш ?
PIP - майстор
plamen6703 написа:
PIP написа:
plamen6703 написа:

Всъщност знаеш ли какво е това индукционен двигател и предимство спрямо кой вид двигатели те интересуват :)
В една пендула (особено бюджетна) избора по двигател ми е доста назад в критериите при избора и. И да, знам какво е идукционен двигател, имам инструменти с такива мотори, но там теглото и консумацията са от основно значение.
В такъв случай въпроса ти за какво е предимството на индукционният двигател е безсмислен :)
А колегата Маврутчо, който е един от моите задочни учители по дърводелство заедно още 2-3 колеги от форума е отговорил кратко, точно и ясно за предимствата на индикционният пред колекторният двигател :)
Всеки има своето мнение. Моето е, че при избор на пендула това дали мотора е индикционен не трябва да е водещ критерий. Никой не убеждавам в това, затова попитах автора какво е предимството за него в случая, нямам намерение да го отказвам. Форума е за споделяне на лични мнения и впечатления и питащия винаги може да отсее приоритетите важни за него.
Аз притежавам две пендули, работил съм продължително с още две и съм пробвал други, така че имам някаква идея за това кое е от значение при избора им.
пишман_майстор - майстор
PIP написа:
така че имам някаква идея за това кое е от значение при избора им.
Значи да разбирам ,че точно с търсената от мен машинка не си имал допир. И не може да дадеш меродавно мнение по нея.
plamen6703 - майстор
PIP написа:
plamen6703 написа:
PIP написа:

В една пендула (особено бюджетна) избора по двигател ми е доста назад в критериите при избора и. И да, знам какво е идукционен двигател, имам инструменти с такива мотори, но там теглото и консумацията са от основно значение.
В такъв случай въпроса ти за какво е предимството на индукционният двигател е безсмислен :)
А колегата Маврутчо, който е един от моите задочни учители по дърводелство заедно още 2-3 колеги от форума е отговорил кратко, точно и ясно за предимствата на индикционният пред колекторният двигател :)
Всеки има своето мнение. Моето е, че при избор на пендула това дали мотора е индикционен не трябва да е водещ критерий. Никой не убеждавам в това, затова попитах автора какво е предимството за него в случая, нямам намерение да го отказвам. Форума е за споделяне на лични мнения и впечатления и питащия винаги може да отсее приоритетите важни за него.
Аз притежавам две пендули, работил съм продължително с още две и съм пробвал други, така че имам някаква идея за това кое е от значение при избора им.
Разбира се, че всеки има свое мнение и право на свой избор при закупуването на техника. Аз ползвам пендула на "Матабо" и пендула на "Макита", доволен съм и от двете машини.
Според теб, кой са приоритетите, които са важни при избор на пендула, по твое мнение на кои приоритети би заложил, питам за да обогатя познанията си в тази посока. Аз съм пишман дърводелец и повечето опити в дърводелството ми са свързани с кошери, рамки.. някои плахи опити за творене на дърводелски струг... и в общи линии това :)
mavryt4o - майстор
plamen6703 написа:
PIP написа:
plamen6703 написа:

В такъв случай въпроса ти за какво е предимството на индукционният двигател е безсмислен :)
А колегата Маврутчо, който е един от моите задочни учители по дърводелство заедно още 2-3 колеги от форума е отговорил кратко, точно и ясно за предимствата на индикционният пред колекторният двигател :)
Всеки има своето мнение. Моето е, че при избор на пендула това дали мотора е индикционен не трябва да е водещ критерий. Никой не убеждавам в това, затова попитах автора какво е предимството за него в случая, нямам намерение да го отказвам. Форума е за споделяне на лични мнения и впечатления и питащия винаги може да отсее приоритетите важни за него.
Аз притежавам две пендули, работил съм продължително с още две и съм пробвал други, така че имам някаква идея за това кое е от значение при избора им.
Разбира се, че всеки има свое мнение и право на свой избор при закупуването на техника. Аз ползвам пендула на "Матабо" и пендула на "Макита", доволен съм и от двете машини.
Според теб, кой са приоритетите, които са важни при избор на пендула, по твое мнение на кои приоритети би заложил, питам за да обогатя познанията си в тази посока. Аз съм пишман дърводелец и повечето опити в дърводелството ми са свързани с кошери, рамки.. някои плахи опити за творене на дърводелски струг... и в общи линии това :)
Всичко е в парата и аз съм с метабо горе/долу бива.Мислиш ли че нямаше да ни е по-добре с един герунг с 305 диск на фестуул!?Такова ни е устройството един голям компромис.Критерийте с работата сам ще си ги подредиш. Да ти затвори всички ъгли на 0 в новата рамка за семейната снимкаАко можеше мааалко по-дебел материалец да реже пък и по-широк. Не ти ли се иска слагаш ограничителя и само залагаш и окрайчваш и всички страници на корпусите за кошерите едно към едно.Колкото повече работиш ти се иска по.-големи по-мощни по-точни мошини с които ти се увеличава обхвата на работа.
PIP - майстор
plamen6703 написа:

Разбира се, че всеки има свое мнение и право на свой избор при закупуването на техника. Аз ползвам пендула на "Матабо" и пендула на "Макита", доволен съм и от двете машини.
Според теб, кой са приоритетите, които са важни при избор на пендула, по твое мнение на кои приоритети би заложил, питам за да обогатя познанията си в тази посока. Аз съм пишман дърводелец и повечето опити в дърводелството ми са свързани с кошери, рамки.. някои плахи опити за творене на дърводелски струг... и в общи линии това :)
Приоритетите за всеки са различни, за пишман майстора е шума, за мен точност, тегло, прахоулавяне, лекота на работа и здравина. Затова имам две, и двете имат компромиси и силни страни и ги ползвам според нуждите.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: