• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Не му мисли много.Аз моето метабо 216 не мога да си обесня как почна да прави крив срез!?В средата взема по-малко от краищата.Или диска се прецака или нз. :?
така е .. не трябва да му се мисли толкоз, ше взема нещо ьофтинко. няма се женя за тоз циркуляр и няма да изкарвам пари от него ... по горе някой колега беше писал за изместване 2 десети от милиметър ... ми тя ръката ми трепери повече, ако не съм пил една ракия бе :partyman:

А за метабото - не е ли по логично да има има изместване към едната страна на детайла - не в средата :roll:
mavryt4o - майстор
Преди не беше така.Сега детаил премерно 10см.Стягам си го със стягата ряз и в началото 10 в средата 10 и половин мм и в края пак 10.Казваш нищо не е ама направи една рамка за картина под 45 градуса и ще се откажеш.
batkotony - специалист
plamen6703 написа:
Отнасяй го като куцо пиле домат без да се замисляш :-D даже може и аз да "клъвна" един такъв "Скил" :)
Тук го водях още по-евтин https://edigital.bg/cirkulyari-za-ryaza ... aa-p250853 :)
pspetkov написа:
Някой дали си купи скилчето.
Ако може да се примоля за мнение, за някоя друга снимка, има ли луфтове и пр...
Скилчето дойде!
Че даже врътнах и една решетка за отцеждане на посудата за външната чешма... :-D
Мнението ми на абсолютен непрофесионалист относно пендулката ми е следното:
Приятно съм изненадан от качественото опаковане и защити от транспортни дефекти-стиропори по формата на изделието,здравичък кашон...
Има подробна инструкция на български(която естествено не съм прочел... :-D ),две шестогранни ключета за обслужване и настройки и някакъв удължител,който още не съм разбрал за какво е...
Луфтовете според мен са напълно поносими за такъв клас техника и лаик не би ги усетил по никакъв начин.Има блокиращ щифт,който застопорява циркуляра в прибрано положение и така го прави лесен за пренасяне.
Машинката прави чист рез,без чеплъци и мустаци,ама дискът е чисто нов все пак.Мощността на мотора е напълно достатъчна,но все пак не трябва да се прекалява с подаването.
Редно е да кажа и слабите страни сега.Най-напред се учудих,че няма блокировъчен бутон за пуска на мотора,това много ме притесни в началото.Разчита се на предпазния палец за пускане на пендулата надолу,а според мен това не е достатъчна предпазна мярка и трябва да се внимава.Друга забележка към изработката е ,че стягата за фиксиране на отрезния детайл е доста слабоватичко направена и трябва много да се внимава със стягането,защото ще счупи отливката в основата на станока.Друга забележка е,че фиксациите за ъглите не са особено прецизни и трябва да се подходи индивидуално и опитно да се установи кога е прав ъгълът...
Иначе при рязането си хвърчи прахоляк навсякъде,но това с поставянето на аспирация сигурно ще се промени...
Като цяло машинката ме кефи ... :-D
bimbaeco - майстор
https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D0% ... 0%B1%D0%B8

Такъв ми беше първия циркуляр, но по-стар модел. Доста работа отнесе след известни подобрения.
Този на обявата не изглежда като да е работил много, за съботно-неделни дърводелски занимания става, според мене.
Chefo77 - майстор
Страхотна машинка!
И цената е много добра.
holi_jolie - помощник
Здравейте колеги,изчетох доста теми за настолни циркуляри и доработката им.Реших да пиша в тази защото е най-прясна ако мога така да се изразя.Та въпроса ми е някой ползвал ли е тази машина http://www.onlinemashini.bg/cirkulqr-bo ... 54-mm-/958 Малко по на горе в темата имаше мнение,но бих искал да науча малко повече за нея.По-точно как е с геометрията,стабилна ли е,имали консумативи за нея и т.н?Ще се ползва за хоби но все пак да събереш една рамка е хубаво да няма доработки по ъглите и прочие.Приемам и други предложения в този ценови клас.
holi_jolie - помощник
Хайде колеги няма ли кой да помогне с избора?
Chefo77 - майстор
С какво да ти помогне - да ти изкара парите от джоба ли? :)
Няколко пъти казах - машинката е страхотна, особено за хоби. Единствен недостатък е твърдият старт, всичко останало е ОК. Това е настолен циркуляр, има един мотор и един диск - ако няма биене от оста и крив диск, няма да има и проблеми с геометрията. Консумативи има - те се заключават до намирането на един диск 254 мм - а такива под път и над път. Доволно стабилна е, макар основата да е пластмасова. За кошери е повече от перфектна.
Само имай предвид, че не можеш да правиш канали - по спомен разклинващата пластина има малка напречна ос в горния си заден край, на която се закача предпазителя. Ако искаш да правиш канали, трябва да я махнеш - а не беше бърза и лесна задача.
parketmilanov - специалист
Честита машинка на БаткоТони :)
със успех да си я водиш и да бъде първата от многото глезотийки за напред !!!
днеска скилче утре девалтче другиден знае ли човек фесуулче :)
ПС-Благодаря за Ренденцето !!!! :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: