• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Ето защо питах за фреза.
Прикачен файл:
Screen Shot 2019-11-23 at 10.03.24 PM.png
PIP - майстор
Ако целта е основно да се разцепят тия дъски с дебелина 25мм си купи един хубав класически ръчен циркуляр, на който си направи една маса и става супер настолен циркуляр.
шоп - майстор
Благодаря коелги, ще помисля и за варианта направи си сам.
Имам двигатели и качествени валове....може да спретна една самоделка. Разбрам, че диска е много важен.
mavryt4o - майстор
Защо не си помислил за банциг?! Тези операции на него се вършат. Пускаш с надмярка 2мм и после през щрайха. Тамън да си намериш повод за нова машинка.
шоп - майстор
Мислил съм, даже харесах едно настолно с ф360мм колела, но май ще е по-натам, че толкова много пари за хобита жената ще ме изгони :-D

Банцига не е ли по-удачен за бичене на греди, а пък дъските по-лесно да се калиброват на циркуляр?
mavryt4o - майстор
За операцията, която търсиш циркуляра ще е поне 4 пъти по-скъп от банциг. Банцига може и криволинейно да реже и двойно по-дебел материал от циркуляра. И жената беше на подобно мнение но като взех два три пъти месечната и заплата за по два дена работа сега ме пита по празниците каква машина искам.
За много години, колеги!

Моля за съвет като за начинаещ. Търся си добър настолен циркуляр за домашни нужди, предимно рязане на ПДЧ и правене на нутове.

Спрял съм се на тези трите:
1. Bosch AdvancedTableCut 52
2. Bosch GTS 635-216 PROFESSIONAL
3. Bosch PTS 10

Искам да е нещо наистина добро, защото ако ми хареса, може и за профи цели да го използвам :rolleyes:
Chefo77 - майстор
В една от фейсбук групите един образ продава чисто нов PTS 10, на две години, но неизползван (поне така твърди), на 500 лева. Ако на някой му хареса, мога да му искам координати.
miliad - майстор
чет яну 02, 2020 1:01 pmpararararam написа:
За много години, колеги!

Моля за съвет като за начинаещ. Търся си добър настолен циркуляр за домашни нужди, предимно рязане на ПДЧ и правене на нутове.

Спрял съм се на тези трите:
1. Bosch AdvancedTableCut 52
2. Bosch GTS 635-216 PROFESSIONAL
3. Bosch PTS 10

Искам да е нещо наистина добро, защото ако ми хареса, може и за профи цели да го използвам :rolleyes:
Незнам какво визираш под ПДЧ, но ако е ламинираното, ти е необходим форматно разкройващ циркуляр с подрезвач. Т.е. нито един от трите.
cvetomir_77 - специалист
чет яну 02, 2020 8:21 pmmiliad написа:
чет яну 02, 2020 1:01 pmpararararam написа:
За много години, колеги!

Моля за съвет като за начинаещ. Търся си добър настолен циркуляр за домашни нужди, предимно рязане на ПДЧ и правене на нутове.

Спрял съм се на тези трите:
1. Bosch AdvancedTableCut 52
2. Bosch GTS 635-216 PROFESSIONAL
3. Bosch PTS 10

Искам да е нещо наистина добро, защото ако ми хареса, може и за профи цели да го използвам :rolleyes:
Незнам какво визираш под ПДЧ, но ако е ламинираното, ти е необходим форматно разкройващ циркуляр с подрезвач. Т.е. нито един от трите.
Колегата е прав, за ПДЧ ти трябва циркуляр с подрезвач! А иначе ако ще вземаш нещо по-евтино за домашни нужди, аз бих ти препоръчал нещо от сорта на това: https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 59-84-5146
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: