• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 20
Всичко за дърводелството
nikolov333 - майстор
Ей тука Skill-a е на промоция -9%.. Skil 1131AA а Bosch PCM 8 e на-18%..
batkotony - специалист
Намислил съм да си взема една пендула и с нейна помощ да сглобя една беседка и малко пейчици,масичка...После май няма да я ползвам,та поради тая причина търся нещо бюджетно,но да може да отреже 100мм греда перпендикуляр примерно.Какво ще ме посъветвате?
plamen6703 - майстор
Ами може да погледнеш това http://www.onlinemashini.bg/nastolen-ci ... 0-mm-/3599 нищо не дал, нищо не взел, но за целта ще ти свърши работа и даже и гаранция има :)
batkotony - специалист
Това е доста евтино...което е добре,но дали ще може да клъцне 100 на 100?
Иначе за това: http://www.onlinemashini.bg/nastolen-po ... 0-mm-/8991 какво е мнението?
plamen6703 - майстор
Отнасяй го като куцо пиле домат без да се замисляш :-D даже може и аз да "клъвна" един такъв "Скил" :)
Тук го водях още по-евтин https://edigital.bg/cirkulyari-za-ryaza ... aa-p250853 :)
batkotony - специалист
Имам да те черпя! :wink:
Благодаря ти!
ПП.В петък го чакам да ми го доставят... :wink:
Някой дали си купи скилчето.
Ако може да се примоля за мнение, за някоя друга снимка, има ли луфтове и пр.
Искам и аз да си закупя герунг, блазни ме RAIDER RD-MS06, на хартия има големи възможности, марката ме притеснява.
Хубава промоция имат Метабо МС216 ама с диск 216 мм. Еквивалентните "маркови" циркуляри с характеристики близки до тоя райдър отиват над 700 - 800 лв.
Гледах го тоя райдър в магазина, движението назад, напред, наведох главата ... не видях някакви, кой знае какви проблеми.
има ли някой такъв райдър, да ми покаже срез, две залепени под 45 градуса парчета /общо 90 градуса, дали ще има разлика и халтавини при това упражнение/.
Професионално няма да работя, няма да си изкарвам хляба с дърводелство.

То ясно, че много въпроси, много нещо, и е ясно, че при толкова въпроси хабера от настолни циркуляри и дървообработка не е на кой знай какво ниво :yawinkle:
Решил съм да ставам дърводелец "от любов към инструментите" - купих си зеге и винтоверт, щото ми трябваха за други неща и в последствие направих една пейка, и докато я работих, не усетих как изкарах над 10 часа в гаража, без да ям, с две -три кафета и разбира се после, на края, една бира.
plamen6703 - майстор
Марката "Райдер" наистина трябва да те притеснява...не е голяма загуба, ако си купиш каъв "миксер" за ъглошлайф, нищо не дал, нищо не взел... хвърляш го и заминаваш... Ама 300 лв. за настолен циркуляр и то "Райдер" трябва да си богаташ, ако си го позволиш... За тия пари можеш да вземеш два "Скил"-а и да знаеш, че имаш инструмент по-качествен от "райдер"...
Не ми се вярва, че си решил да ставаш дърводелец от любов към инструментите :) по-скоро е от любов към занаята, защото е хубаво да виждаш резултата от труда ти, да радва окото и да ти върши работа. Аз заради пчеларството станах пишман дърводелец да не ме дерат дърводелците с пари за направа на кошери и рамки :-D
Тук във форума има вълшебници в дърводелството, от които човек може само да учи, а аз обичам да се уча и уважавам учителите си :)
Багериста - специалист
Колега аз имах такъв райдер мощен е реже яко,малко повече е шумен. Първоначалната настройка беше грешна но с ъгъла оттук оттам го докарах на перфектен вертикал ,затегнах го така и накланянето не съм го ползвал. Трябва да ти кажа че детайли до около 5 см дебелина ги режеше перфектно, с него имам направени 3-4 алуминиеви врати .Ъглите ги прикарваше перфектно. При дебели детайли 7-8 см даваше 2-десети от мм отклонение по вертикал ,горния край на детайла е с 2 десети по къс от долния ,като събереш ъгъла долния край прилепва горния отворен половин мм.Затова го и продадох успях да му взема 160 лева преди година, две .Ако не гониш перфектни ъгли не е толкова лоша машина .Продадох го на един познат пчелар ,прави кошери ,рамки и там каквото му е нужно казва че е много доволен от него .
Благодаря много за мненията.
Да сте живи и здрави.

Имам няколко неща да свърша по гаража, където ще се правят опити за дърводелство и до седмица две ще реша, кое какво.

Блазни ме и метабото - Metabo MS216 lasercut ... в ютуб има бая клипове с този циркуляр.
Друго, което очаквам е предстоящата промоция /от 01.04.2017 г./ на макита - Makita LS1040, да видим ква цена ще обявят, ама от 700-750 лв., надали ще го смъкнат до 300-350 лв.

Като, че ли е хубаво циркуляра да е поне с 255 мм диск, бе мама му стара. Изтеглянето иди - ела, ама по големия диаметър - да реже поне 7 см дебелина. Макар че пейката дето си я сглобих я направих изцяло от ребра 5х10 см., стана супер стабилна /не всички детайли са супер равни и ок, но по нататък, по добре ше става :)/ и реално е излишно. Но както казва Мечо Пух, колкото повече, толкова повече. :)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: