• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 20
Всичко за дърводелството
holi_jolie - помощник
Chefo77 Благодаря ти за разяснението.Извинявай ако съм досадил с въпроса,но като човек който си няма и хал хабер от такива машини,бих искал да съм по-запознат с това което ще купувам.Пък и сумата която струва машината за моят бюджет не е малка,и не искам да купя нещо което ще се чудя после какво да го правя.Ще взема мнението ти под внимание.Още веднъж благодаря и поздрави. :wink:
batkotony - специалист
parketmilanov написа:
Честита машинка на БаткоТони :)
със успех да си я водиш и да бъде първата от многото глезотийки за напред !!!
днеска скилче утре девалтче другиден знае ли човек фесуулче :)
ПС-Благодаря за Ренденцето !!!! :)
Мерси,Боби!И ти да му намериш най-оптималното приложение на ренденцето. :)
Здравейте колеги! Като начинаещ и притежаващ огромен ентусиазъм, млад дърводелец, съм започнал да оборудвам малка хоби работилница. Преди време се сдобих със същата пендула на Скил и съм доста доволен от резултатите. Вярно, че е от нисък клас, но лично на мен ми върши повече от идеална работа. За настолен циркуляр използвам ръчен, който е монтиран на плот с линеал. За пдч е идеален, но като режа каквато и да е дървесина по дължина, дискът се криви, а с него и самият срез. Все пак машинката е китаец и това не ме изненада особено. В последните месеци успях да отделя някой лев и искам да взема нещо по-читаво. Ето че най-после си дойдохме на въпроса. Насочил съм се към два модела и ще се радвам да чуя какво мислите. Единият циркуляр е Toolson ts6000 от баухаус за 545лв, а другият е Scheppach hs105 за 480лв от suneuropa. На пръв поглед изглеждат напълно идентични, с еднакви характеристики и според мен (както повечето машини) идват от един и същи завод. Може би повече ме дърпа към toolson-a заради 5 годишната гаранция, а и никъде не успях да видя колко е гаранцията на Scheppach-a. Благодаря за отделеното време. Приемам всякакви идеи и съвети. :)
EDI - майстор
Абсолютно еднакви са, бранда ТООЛСОН ги правят ШЕППАХ /специално за този циркуляр/.Гаранцията е 2 години за ШЕППАХ.Та, в този смисъл, което си избереш ти.
А какво ще кажеш за pts 10 на bosch? Тук там го пускат на по-ниска от нормалната цена и съм склонен да дам някой лев повече. Попадам на доста различни коментари и не знам дали разликата с този на scheppah би била кой знае колко по-голяма. Ако имаш и други предложения в диапазона 500-700лв, бих се радвал да ги чуя.
pgt - специалист
В този ценови клас може да разгледаш и това.
Но как е като машина не знам и аз като теб съм в процес на размисъл в/у тези машинки :wink:
EDI - майстор
На ДВТ линеала е къс и не се застопорява от другата страна, докато на горните две машини има застопоряване в двата края на плота.
Предпочитам да играя на сигурно със застопоряване от двете страни. Двт-то с плъзгащата маса ми прилича на нещо средно между pts 10-ката и предишния модел на toolson ts5000. Като цена съм виждал и боша под 700. За момента като че ли везнитe клонят към този от bauhaus.
pgt - специалист
Ами успех в избора и дано всичко да е точно. Дай отзиви после :wink:
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: