• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 20
Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
Този циркуляр е с подвижен плот вляво. Нали на това казваха каретка?
Машинката е прекрасна за парите си. Доволно мощна, доволно точна. Не зная колегата какво има предвид с тези въпроси за 45 и 90 градуса, това е настолен циркуляр - като наклониш мотора на 45 градуса и сложиш водача, ще реже под 45 градуса. Ако го наклониш на 30, ще реже на 30. Не зная как настолен циркуляр може да не реже правилно в правилно зададена равнина ...
manobg - специалист
Ами може и да не реже правилно ако водачите му имат луфтове.
Това, което казва колегата в предния пост много силно ме вълнува. Водача да не трябва да го меря всеки път от двете страни защото много ме бави. На DeWalt-a, който е дал като примерна машина май това му е силно място, но като пари ми идва малко в повече защото не се занимавам професионално, а е като за вкъщи. Гледах на бош=а, че има някаква шейна, която се движи напред назад и с нейна помощ значително се подобрява и улеснява работата при рязане под ъгъл. Не знам само колко е точна и тя.
EDI - майстор
Не разчитай на такъв клас машини да няма луфтове, винаги иска донастройка и преправяне.Виж в Ютуб,има клипове за Бош-а.
manobg - специалист
Доста клипове изгледах, но ми се щеше някой тук да сподели мнение от личен опит. Един немец доста добро видео е направил и като го слушам колко дефекти описва, започвам да се плаша. То масата крива, шейната къде по-висока, къде по-ниска, хартийки подлага тук там, иначе за водача казва, че бил прецизен и точен, но знае ли човек.
Chefo77 - майстор
Е аз не съм успял да видя нито кривина по масата, нито нещо различно от меко плъзгане на шейната - този да не е попаднал на някой ритан циркуляр :)
Единствената забележка, която имам към 10-ката, е много рязкия старт - чак плашещ.
manobg - специалист
Chefo77 написа:
Е аз не съм успял да видя нито кривина по масата, нито нещо различно от меко плъзгане на шейната - този да не е попаднал на някой ритан циркуляр :)
Единствената забележка, която имам към 10-ката, е много рязкия старт - чак плашещ.
https://www.youtube.com/watch?v=v7Kl1AQeqlA&t=482s

Гледай точно на 5:30 минути
Chefo77 - майстор
Мано, не ме разбра. Не съм твърдял, че неговият няма еди-какви си дефекти. Казах, че на моя не съм забелязал нищо такова, т.е. при мен ги е нямало.
manobg - специалист
Ясно, значи казваш заслужава си парите пущината ? Водача как е, мериш ли всеки път от двете страни преди да режеш ? Правил ли си някакви други приспособления за точни срезове ? Мерил ли си каналите на плота дали са еднакво широки в двата края ?
Chefo77 - майстор
От почти 2 години циркулярът не е в мен, минах на GTS 10 J, но докато го имах не съм имал проблеми с почти точните срезове. И на него, и на този, важно е дискът да не бие и ръката да е точна. Но на мен никога не ми е и трябвало да има абсолютно права линия, винаги съм можел да доработвам леко с виброшлайфа. Иначе с ограничителя ставаха перфектни срезове. Не ми правило впечатление къде е диска спрямо прореза, на този е в средата.
Мисля, че за тази цена (690 лева нов), машинката е перфектният избор.
Lisko - майстор
manobg написа:
Това, което казва колегата в предния пост много силно ме вълнува. Водача да не трябва да го меря всеки път от двете страни защото много ме бави. На DeWalt-a, който е дал като примерна машина май това му е силно място, но като пари ми идва малко в повече защото не се занимавам професионално, а е като за вкъщи.
Връткам, той се придвижва успоредно, затягам с едно щракване и режа. После разтягам с едно щракване, врътвам примерно 15 мм и пак режа. Абсолютен кеф. И аз така се колебаех и ми се струваха много пари щото не ми е професия и понякога даже 2-3 седмици не го пипвам (особено зимата) А впрочем то дори и парите не бяха повече. Баш в последния момент открих че по-новия модел (с врътка) го дават от Амазон с безплатна доставка и излиза малко по-евтино отколкото по-стария - от магазина. Виждал съм как се работи с по-стар модел де-валт у приятел и не мога да се нарадвам на моя като си помисля колко щях да се ядосвам с по-стария.
За сравнение, в момента гледам че го дават за 361 CAD в амазон, след данъка стават 404CAD, което е 530 лева.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: