• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 20
Всичко за дърводелството
cekop - специалист
Някой има ли мнение за настолен циркуляр Кларк 10 В ще го ползвам за любителси цели
plamen6703 - майстор
Ако ми се налагаше да си купуваш циркуляр бих си купил "Кларк".. като имам предвид какви боклуци се продават...
cekop - специалист
Видях един в продавалника с перфориран плот, но цената е доста примамлива което ме пртеснява
plamen6703 - майстор
По принцип купуването на техника от "продавалници" е като котка в чувал... без значение на цената, може да си дадеш парите за скъпа машина и пак да не отговаря на това, за което плащаш и разчиташ да получиш срещу парите си... Дори преглед и тест преди да платиш не дават никаква сигурност за качество...
cekop - специалист
Плота изглежда масивен макар и алуминиев и машината е произведена 93 година тогава уж не правеха боклуци. Мотора е 1200 вата дали не е слаб.
plamen6703 - майстор
На новите плота е от цам :) не мисля, че 1200 вата е слаб... дано ти е на късмет :)
manobg - специалист
Какво ви е мнението за Bosch PTS 10 ?
Интересува ме най-вече за точни срезове на 45 и 90 градуса. Детайлите ми не са големи.
Chefo77 - майстор
Ами точно за този циркуляр само аз съм писал 2 или 3 пъти, последния - на предната страница :)
manobg - специалист
Chefo77 написа:
Ами точно за този циркуляр само аз съм писал 2 или 3 пъти, последния - на предната страница :)
Съжалявам, но явно не намирам какво си писал за него. Преди да задам въпроса, прегледах цялата тема от началото до края. Сега пак я прегледах и не намерих някакво смислено мнение.
Lisko - майстор
От личен опит - от моето купуване преди години - преди да си направиш по-дълъг водач, настолния циркуляр е 1/4 фабрикат. След като го направиш става полу-фабрикат - докато не си направиш каретка. Тогава вече е цял.
След като мина време, натрупах статистика и установих че по-дългия водач не ми трябва винаги. Но случаите когато не ползвам нито него, нито каретката си остават много малко.
Това от което съм много доволен е че водача се движи с врътка, тъй че винаги си е успореден, двата края както съм ги застопорил отначало, никога не съм ги раз-стопорявал. Ако трябваше при всяко местене да затягам единия край и да меря другия за успоредност, щях да брадясам.
http://www.frecuenciaprimera.com/wp-con ... 24x576.jpg
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 20

Тема "Търся си настолен циркуляр" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: