• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за дърводелството
grace - специалист
Аз също много се зарадвах за това събитие. Освен всичко друго, ще е прекрасна възможност да запозная на живо и някои хора от форума, въпреки че аз не пиша толкова редовно тука (но благодарение на него се запознах с Мишо и Калин).

Тъй като познавам домакина на събора, а и Мишо (bimbaeco), и съм бил в техните работилници, мога свободна да кажа, че преживяването от това събитие ще е нещо уникално. Никакви видеа, форуми и книги, не може да се сравнат с това когато човек види на живо един истински инструмент, докосне се до него, види как се работи и види резултатите, това има траен ефект и мощно въздействие върхъу човека. Самия домакин, и Мишо, имат голема страст към истинските ръчни инструменти, и обичат тази страст да предадат и на другите, ще го видите на живо. Надявам се че ще има и много други хора със същата визия.
Тука може да прочетете за това какво е предвидил домакина на събора като изложител. Мишо, също така има уникална колекция на стари истински рендета. Вярвам че ще има и други хора от които ще има какво да се види, научи и евентуално купи. Когато ще се знаят и другите изложители, на сайта ще се обяват и техните програми.

Да не говорим че самото място където ще се проведе събора е обиколено от страхотна живописна природа. Наоколо има безброй къщи за гости, не случайно. Така, че всичко това обещава един незабравим уикенд, който очаквам с нетърпение.
potrebitel22 написа:
EDI написа:
Аз съм далеч от майсторлъка в занаята, но ако мога ще посетя събора.
Ако познание на занаята се 'изисква', за да се посети събора мен няма да ме допуснат дори да си помисля да го направя :-D

Та се надявам да има възможност само за зрители, от любопитство към майсторството.
Да, както е написано, не е нужно да си изложител, за да присъстваш на събора, всички са добредошли.
parketmilanov - специалист
Ще го посетим задължително .....и надявам се и по кебапче да изядем ,пък и да се запознаем на живо с повечето предимно задочно се познаваме ....
Поздрави за идеята ..!!!
Адмирирам и съм отворен да помогна с популяризирането на организаторите ,ако имат нужда де :)
mavryt4o - майстор
Уточни ли се датата че планувам едни почивки?
grace - специалист
Да, първия уикенд на Юли, 1-2 Юли.
mury - напреднал
Оопределено ще гледам да го посетя :prayer: :prayer: :prayer:
max_term - помощник
grace написа:
Най-нова информация за събора: https://woodcraftbg.wordpress.com/2017/ ... %b8%d0%bd/
Стана ми интересно но как да стигна до събора като не знам дали се придвижват автобуси до там? Нямам кола та затова гледам този вариант
mavryt4o - майстор
Аз промених плановете ще ходя с кола.Можем да се организираме по области за как беше споделено пътуване.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Събор за дърводелци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: