Всичко за дърводелството
profesionalist_wood - майстор
Къде в София да намеря обикновен многослоен шперплат с дебелина над 10 см и евентуално разкрой? Поне да е водоустойчив...
Вече не работя с такова от поне 10 години и повече :?
faktura - специалист
JAF - Мусачево.
Режат на размери, но трябва да поръчаш цял лист.
Изпращат по куриер
joroantonov - специалист
profesionalist_wood написа:
Къде в София да намеря обикновен многослоен шперплат с дебелина над 10 см и евентуално разкрой? Поне да е водоустойчив...
Вече не работя с такова от поне 10 години и повече :?
Абсурд! По-тънък има на много места - Лесоцентър, завод Москва, Петър Михайлов и т.н.
bat_danio - специалист
10mm или 10cm имаш предвид
profesionalist_wood - майстор
bat_danio написа:
10mm или 10cm имаш предвид
Търся поне 100 мм. В Ташев Галвинг са поне 30 мм.Ако намеря 50 мм пак е нещо. Освен да слепя няколко парчета както в клипа. Идеята ми е да си направя тезгях https://www.youtube.com/watch?v=lSCWwmbwVN8
:?
Искам да е дебело и тежко да не се мести. Ако не,в краен случай с слепени греди ще го направя
mavryt4o - майстор
Ако се занимаваш с моделистика шперплат за тезгяха бива .Ако си хард дърводелец само масив и то твърд.Това от клипът е някаква пародия на менгеме.Аз ползвах бук държи на бой а за менгемето пак бук и винт с гайка трапец направено по едновремешен тертип .Не е нужно да откриваме топлата вода старите майстори са си знаели работата а ние само да се стремим да ги копираме.
bat_danio - специалист
Без да съм капацитет ама не съм виждал толкова дебел защо греди слепи си шперплата .. колко голям плот мислиш да правиш , че ми стана интересно. Защо не се услушаш за някои масивен плот от работна маса в някои техникум....
profesionalist_wood - майстор
bat_danio написа:
Без да съм капацитет ама не съм виждал толкова дебел защо греди слепи си шперплата .. колко голям плот мислиш да правиш , че ми стана интересно. Защо не се услушаш за някои масивен плот от работна маса в някои техникум....
Имам стар дърводелски тезгях на 80 години. Ама нали се сещаш че ресурса му е изтекъл. И аз искам да направя като едновремешните. Но засега ще правя от такъв тип перфориран https://www.youtube.com/watch?v=yhl3QjdIHbE Краката ще бъдат от заварени квадратни винкели
По-нататък ще си направя европейския модел.

Работил съм с стари тезгяхи австроунгарски от 19-ти век в техникум и знам за какво иде реч.
PIP - майстор
В клипа ползва слепен шперплад, защото няма подходящ масив, отделно че тия стеги не са за тая работа, прекалено са слаби. Има много по-добри схеми за подобен тезгях в ютюб.
Chefo77 - майстор
Не виждам с какво 10 см шперплат ще бъде по-здрав от 5 пласта по 20 мм, залепени и захванати с винтове (без последния пласт). И колко ще тежи лист от това, с кран ли ще го инсталираш?

Тема "Шперплат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: