• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
Здравейте,

Вратичките на долният ред в кухнята имат язви на места които прогресивно се увеличават от влагата.
Въпросът ми е, дали ако зачистя язвите до здраво и мина с автокит и боя на водна основа както е описал колегата по нагоре след 2-3 ръце боядисване ще си личи? Като цяло дългосрочно дали ще свърши работа, или най-добре да взема нови плоскости МДФ?
пон ное 13, 2017 2:52 pmstridata написа:
... А най-добрият вариант е да ползваш МДФ Грунд фолио, тогава хлътване черти и тем подобни няма да има!
Не намерих грунд фолио като артикул на първо четене. Но се продава грундиран МДФ, това ли се има предвид или да търся нещо което се нанася върху МДФ-а?
bleuetoile - специалист
пон май 10, 2021 1:12 pmmavryt4o написа:
нед май 09, 2021 10:33 pmgattuso_krum написа:
Колеги махнах някакво фолио от вратичките на кухнята.Шкурих и боядисах.Пак шкурих и пак боядисах.И накрая лакирах.Всичко с бои и лакове на водна основа.Изглежда добре.Но се бели все едно съм залепил ново фолио.Издърпвам боята и отдолу МДФ си остава чист.Все едно никога не е обработван.Помагайте.
Преди да боядисва трябваше да пуснеш поста. Аз не го направих но отидох в реномирана фирма и попитах. Дадоха ми подходящ грунд и боя и всичко се получи от първия път на една ръка.
Може ли да споделиш в коя фирма? Нуждая се от съвет. Благодаря предварително!
mavryt4o - майстор
нед юли 03, 2022 12:01 pmbleuetoile написа:
пон май 10, 2021 1:12 pmmavryt4o написа:
нед май 09, 2021 10:33 pmgattuso_krum написа:
Колеги махнах някакво фолио от вратичките на кухнята.Шкурих и боядисах.Пак шкурих и пак боядисах.И накрая лакирах.Всичко с бои и лакове на водна основа.Изглежда добре.Но се бели все едно съм залепил ново фолио.Издърпвам боята и отдолу МДФ си остава чист.Все едно никога не е обработван.Помагайте.
Преди да боядисва трябваше да пуснеш поста. Аз не го направих но отидох в реномирана фирма и попитах. Дадоха ми подходящ грунд и боя и всичко се получи от първия път на една ръка.
Може ли да споделиш в коя фирма? Нуждая се от съвет. Благодаря предварително!
АНН е фирмата. Отидох на място, обясних и ми дадоха материали с нужното количество.
  • 1
  • 2

Тема "Боядисване на МДФ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: