• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
bonevvv - специалист
Здравейте,

Днес ми се развали стягата. Винта според мен е добре, няма видими поражения, но резбата, в която се завива е отишла. Прескача и не иска да затегне като хората.

Отвън нищо не се вижда. Резбата е вътре в желязната отливка.

Дайте идеи как може да се ремонтира или при кого бих могъл да го занеса за ремонт.

Прикачен файл

IMG_20170219_144855.jpg

Прикачен файл

IMG_20170219_144907.jpg
Andri01 - майстор
Струг-нова втулка с правоъгълна резба-набиване и заварка.
bonevvv - специалист
Andri01 написа:
Струг-нова втулка с правоъгълна резба-набиване и заварка.
Имаш ли координати на някой, който би могъл да направи тази операция?
Andri01 - майстор
Аз съм във Варна. За втулката мога да говоря с един стругар,но ми трябва стержена,вече монтажа и и заварката е другата работа. потърси около тебе,ще ти излезе по евтино.Тялото предполагам е чугун,нали? При него заварките са по трудни,но може да мине и болтова връзка/ ако има месо/ .
bonevvv - специалист
Andri01 написа:
Аз съм във Варна. За втулката мога да говоря с един стругар,но ми трябва стержена,вече монтажа и и заварката е другата работа. потърси около тебе,ще ти излезе по евтино.Тялото предполагам е чугун,нали? При него заварките са по трудни,но може да мине и болтова връзка/ ако има месо/ .
Мерси колега, надяваме се да намеря нещо по-наблизо, в София. За тялото мисля, че е чугунено да. С болтова връзка може да е добър вариант, защото би могло да се подмени по-лесно пак втулката, ако има нужда за напред.
mavryt4o - майстор
Това е от мноого смазване моето момче в кавичи като отидох при стругара за същото така ми каза и ще си платиш за нехайството .Носиш винта и задната опора трябва да ти я отвори за втулката.Не става бързо тая резба и от други съм чувал но не е болка за умиралка
Andri01 - майстор
За правоъгълната резба е важен профила-да се направи ножа и стъпката/ обикновено е цолова/. Играчка е голяма/ ако ги няма данните/ но става. Просто -личен опит,нищо повече . Успех :).
MASTER - специалист
Играчката, освен че е голяма, и направо не си струва ако нямаш собствен струг и устройство за заваряване на чугун. И естествено свободно време да се занимаваш.

Евтиният вариант е старата на боклука, и купуване на нова. Сметни си времето и горивото, които ще отделиш да ходиш по стругари и заварчици, прибави и парите които ще платиш за услугите на тези хора, и добави 30% шанс да не се получи съвсем както трябва ремонта - май сумата ще стане повече от нова стяга от добро качество.

Другият вариант е разходки по битаци и с повече късмет ще намериш каквато ти трябва за лев, два, три ...
nikolson - майстор
Продават се гайки с трапецивидна резба. https://www.olx.bg/ad/shpilki-s-trapets ... 03a149c17b
https://www.olx.bg/ad/shpilki-s-trapets ... 03a149c17b
Вместо да се заваря, може със стопорен винт.
mavryt4o - майстор
Мисля че тази резба не е стандартна и е късмет да стане на неговия винт дори и диаметрите да са еднакви.Проба на място най-добре и ако не стане взема и винт и почва да преправя.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за ремонт на стяга" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: