Всичко за дърводелството
bonevvv - специалист
Здравейте колеги,

Наскоро се сдобих две орехови трупчета, които бих искал да разбича на талпи.
Можете ли да помогнете с контакт на гатер, някъде в или близо до София?

Благодаря предварително!
shotik - майстор
В Илиянци има склад за дърва и там на място бичат дъски и греди , но не знам дали приемат външни поръчки.Намира се там ,където излизат рейсовете от началната им спирка на ул Джерман и завиват по бул Рожен.


https://www.google.com/maps/@42.7551098 ... 56!6m1!1e1
markony - напреднал
Мисля че на околовръсното на кръстовището за Овча Купел 2 посока НБУ в дясно също имат. Успех!
shotik - майстор
Адрес : кв Илиянци , бул Рожен 76, тел 089 537 8865
mavryt4o - майстор
Само да вметна че всички искат документ за произход и трябва да сте бая приятели да пренебрегнаг тази подробност.
bonevvv - специалист
shotik написа:
Адрес : кв Илиянци , бул Рожен 76, тел 089 537 8865
Благодаря, звънях и хората може и да свършат работа.

Наистина обаче проблема е с документите, защото когато ги отсякохме имахме разрешително за сеч, после и транспортен билет за да ги откараме в двора, но сега нямам транспортен билет за да ги закарам до гатера...
nikolson - майстор
Мисля, че е със същия документ. Поне аз преди няколко години не съм вадил нови документи. От гората в гатера, от гатера у нас. Ама беше 2010 година.
stridata - специалист
С новия закон май трябва от масто до място? Работя в мебелна фирма и от един месец връщането на некачествен масив заради транспортните билети стана изключително сложно!?
bonevvv - специалист
За всяко местене, нов билет. А се оказва, че еколожката не иска да ми издаде нов билет за вече отсечените трупи защото не можело да се докаже, че са същите, за които съм имал разрешително за сеч. Т.е. трябвало да се отсекът и веднага на гатер, в същия ден.

Егати тъпите закони. Отсекох ги януари и ги оставих, да не се бичат в най-големия студ, сега проблем. Не знам, ако можете помагайте, че сега трупите си лежат и почват да се понапукват краищата като се позатопли времето. Трябва бързо бичене :)
mitko64 - майстор
Вземаш една по- мощна моторна резачка и ги почваш. Само отпадът е в повече, срязът е сигурно 1 сантиметър широк. Правил съм го упажнението на орех, клен, габър, но не съм много добър. Въпреки че разчертавам челата с нивелир по отвес, все някъде копна с върха на шината и после се скъсам от рендосване да отпадне вкопаното.

Тема "Гатер в/близо до София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: