• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Браво, Ванка, кажи сега откъде взе кестена :)
ZEDYCUS - майстор
От "централния ми склад" на вилата. :cool:
5-6 години събирам, от материалите които ни пращаха да сглобяваме, всички дълги и къси трупчета от палетите. Повечето бяха от кавак и бор(другата половина на склада е само бор и малко кавак-него взимах само ако е дълъг и прав, без пукнатини), но 2 години внасяха основно от Испания и понасъбрах и кестен, няма какво друго да е такова червеникаво, плътно тежко дърво. Горния и долния рафт са все такива, по средата има по малко бук, чинар, ябълки или череша и едно две парчета дъб. И ясен се намира по малко, но го държа на тавана, че нямах място.
Прибран съм :toimonster: :partyman:

Прикачен файл

IMG_20200101_135258.jpg
bimbaeco - майстор
Браво. Жив и здрав да си го ползваш :)
cvetomir_77 - специалист
Купих си тези рендета преди няколко месеца, естествено на старо. Днес реших да заточа ножовете. Само да споделя, че всяко ренде върши работа, само ножа да е заточен качествено! Материала е бял бук добит преди 7-8 месеца, разбичен преди 2 дни. Забравих да снимам дъската, която успях да изправя идеално само с голямото ренде.
Прикачен файл:
IMG_7721.JPG
bimbaeco - майстор
Федерално бюро за разследване, този път с дъбов плот :)

Прикачен файл

20211018_132124-min.jpg

Прикачен файл

20211009_154714-min.jpg

Прикачен файл

20211009_133307-min.jpg
radius - майстор
Брей, това на ръка =D> Много лачено.
ZEDYCUS - майстор
:partyman: Страхотия. Браво, Мишо. =D>
Lisko - майстор
Eeee! Супер е станало!
nikolson - майстор
Лъскарка! =D> Страниците и те ли са слепени ламели, или е шперплат?
bimbaeco - майстор
Мерси за похвалите.
Таблите също са от липа, нямам шпперплат.
На снимките се опитах да покажа как съм направил конструкцията на таблите, но не знам дали се видя. Вместо да се чудя как да направя спрян нут, направих нут през цялата дължина на крака и го затапих с чуждо парче после. Липата е много хартиена и се дъвка и пуши дори като фрезерите са остри - затова с рендетата беше по-лесно.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Дърводелство с ръчни инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: