• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Да, Рекорд 080. Много помага с дъба.
bimbaeco - майстор
Изкъртен дъб:
Прикачен файл:
dub1.jpg
dub1.jpg (87.06 KиБ) Видяна 2412 пъти
След цикла:
Прикачен файл:
dub2.jpg
dub2.jpg (93.7 KиБ) Видяна 2412 пъти
:)
la_bamz - специалист
Да посъживя темата на Мишо.

От преди доста време бях взел едни триони от Англия. Та тези дни бях доста нервен, а възстановяването на инструменти ме успокоява :
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (113.78 KиБ) Видяна 2311 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (42.92 KиБ) Видяна 2311 пъти
След ДОСТА шкурене и малко масло, се получи това. Учудващо реже доста добре и без чапразене и заточване :) :
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (91.55 KиБ) Видяна 2311 пъти
За Другият чакам да му се залепи дръжката и идната Събота ще го завърша.
bimbaeco - майстор
От чапраз има нужда веднъж на 3-4 заточвания. С една пиличка за 15 минути ще го направиш оса. :drinkers:
Фитилчо - майстор
Хубави спиърчета :)
Защо така дъмна е дръжката?
la_bamz - специалист
Нямам идея за дръжката. Такова си се дървото. След доста шкурене, пак така си остана.
Успях най-накрая да събера всичко на едно място. Имам още 2-3 неща който искам да си купя, но ще е по-натам. Идва зима и мисля да ги позиползвам малко :


Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg


Следва довършването на циркуляра. За момента работи, но линеала не е ОК и му правя сега алуминиеви разхирения на плота :)

ПС : Препоръчайте пила или пили за метал. За заточване на трионите. Склонен съм да дам повечко пари. Имам 2-3 вкъши, но са стари и не вършат хубава работа. МНого тъмна Индия са ми пилите :)
bimbaeco - майстор
Аз заточвам трионите с най-евтините пили от железарията - Ориент май. Понякога се працакват на втория трион, понякога заточват двайсетина. Божа работа. Но за 1,50 са идеални :)
kendal - специалист
Мишо, наскоро придобих едно "трионче" от типа tenon saw Spear & Jackson мисля че беше,,обаче нещо "хлопа" в дръжката ,то най добре да снимам, но все пак имаш ли идея дали е разглобяем че нещо като нитована ми изглежда.
Последна промяна от kendal на ср сеп 12, 2018 5:51 pm, променено общо 1 път.
bimbaeco - майстор
По-новите са с нитове.
Ако хлопа настрани, напълни разстоянието между гръбнака и дръжката с каноколит.
Ако хлопа нагоре-надолу, хвани листа в менгеме и удари гръбнака челно, за да се премести назад спрямо листа. Така ще се уплътни хлабината, защото тя се е получила, като листът се е плъзнал напред.
izzyone - напреднал
Здравейте,
Днес довърших почти напълно едно удобство за работа с ръчен инструмент 4 в 1. Със сигурност всеки има някакъв негов вариант, но аз се спрях на тоя.
Остава само на мястото на закрепване на стоперите за навия мебелни гайки М6, че се съмнявам резбата в чама да издържи дълго.
Прикачен файл:
IMG_20180915_134032.jpg рязане

Прикачен файл

IMG_20180915_135522.jpg Подравняване на 45 градуса

Прикачен файл

IMG_20180915_134817.jpg и 90 градуса

Прикачен файл

IMG_20180915_134403.jpg рендосване
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

Тема "Дърводелство с ръчни инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: