• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Не се бой от шкурката. Дори с 40 и 60 после се заличават белезите без проблеми. С фина шкурка ще отнеме мноого време. Освен това, язвите не пречат на работата. Само помисли как са набраздените рендета (corrugated sole). Единственият проблем, който може да създадат язвите, е това, че в тях ръждата ще продължи да действа. И за това си има лек - трябва да я неутрализираш с оцет.
Аз никога не бих си дал рендето на стругар или фрезист.

Браво за Риобито. Моделът 2100 вата е уникална машинка.

Фитилчо, като се оборудваш с ковашки цех, веднага ще ти поръчам един такъв нож :)
la_bamz - специалист
Днес беше доста ползотворен ден. Освен Фрезата успях да завърша и 6-чката(най-накрая) :
Прикачен файл:
DSC_0156.JPG
Прикачен файл:
DSC_0159.JPG
тук се вижда, има дефект в едния край, но не пречи на работата :
Прикачен файл:
DSC_0160.JPG
Предпочтох, да го завърша в този вид, защото ще имам 2-3 плота за изглаждане и да го тествам :)

Коекцията се увеличи макар и малко :
Прикачен файл:
DSC_0163.JPG
bimbaeco - майстор
Няма банциг - няма проблем :)

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (114 KиБ) Видяна 1475 пъти

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (92.31 KиБ) Видяна 1475 пъти
ZEDYCUS - майстор
:prayer: леле упорит си. Какво ще майсториш с талпите.
bimbaeco - майстор
Не е толкова трудно. Преди това бях разцепил талпата на циркуляра - докъдето стига диска от двете страни. С триона срязах това, което оставаше по средата - около 8 см. За 15 минути по часовник опуках 2-метрова талпа с триона.
От талпите правя касите на вратите за новата къща. Подложката е чам, който отгоре обличам с дъб. Касите излизат 40 сантиметра широки и не ми се хаби толкова много дъб, затова е гимнастиката.
Банцига ми скъса бандажа на горното колело. Нямам късмет с банцизите и това си е. #-o
С трионите е друга работа - няма отказ при тях :)
ZEDYCUS - майстор
Покажи как става това с обличането интересно ми стана как се получава. Имам да монтирам и аз още една дървена врата на вилата. Подменям всички фазерни врати, че много грозни. Дотук съм монтирал три.
kendal - специалист
Точно ми се издигна в очите,и си призна че и циркуляра е участвал :-D .
bimbaeco - майстор
Освен, че щеше да е по-трудоемко без циркуляра, тука използвам разрезите, които циркулярът е оставил, да ми водят триона - подобно на това
https://www.youtube.com/watch?v=_xexVkm5Nt4
Въпреки че методът ми не е изцяло ръчен, не е за изхвърляне, защото е решение в случай, че човек няма банциг подръка. Направо се замислям дали да не разкарам моя, че и без това само ми трови нервите и ми заема място в гаража.
kendal - специалист
Бимбаецо, пошегувах се бе човек,ти накратко ми нахвърля лекция която съм чел миналия век още,дано е от полза на някой който плахо пристъпва в това занимателно хоби дърводелството,хубаво е да не губим усета си към шегата ,Наздраве!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Дърводелство с ръчни инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: