• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Това е нож за № 4 и № 5, като този, който ти дадох
https://www.onlinemashini.bg/rezerven-n ... nley/35142
Прати снимка да видя колко живот му остава. Доколкото си спомням, като ти го пратих, оставаше повече от половината. Как успя да го съкратиш толкова бързо? На шмиргел ли го заточваш?
kendal - специалист
Срещна гвоздей няколко пъти :-D ,и да наложи се да мине през шмиргела.Сега вече съм в категория "варвари "нали :-D .Иначе по сериозно ако говорим,ножа си имаше дастатъчно живот ,при положение че не ползвам ренде толкова често.
bimbaeco - майстор
Това имах предвид, човек, като види, че ножът почва да намалява, бърза да купи нов, а реално има поне още 10 години живот в стария, при положение, че не играе шмиргелът, де.
Като се има предвид цената, може пък и да не е лошо да си купиш нов - най-малкото, за да го подостриш по различен начин и да имаш 2 в едно (примерно единият да ти е за заглаждане, а другият - за по-дебела стружка).
max_term - помощник
Разказвали са ми че има един такъв майстор дето работи изцяло с ръчни инструменти мечта за повечето хора,глухоням,малко особен но извънредно добър човек и не му личало че е глух.Има ателие в София във центъра. Казвали са ми че ателието му било за чудо и приказ в една кооперация дето е така направено че никой не знае че там има дърводелска работилница. :?
Много ми се иска да го посетя ама някой да знае за такъв? Бил в района на НДК
Ивайло.Иванов - напреднал
kendal написа:
Ивайло.Иванов нещо не ми харесва скицата ти, погледни я пак.

Да объркал съм я - прав си - но мисля че става ясно какво имам в предвид
Virtex - майстор
max_term написа:
Разказвали са ми че има един такъв майстор дето работи изцяло с ръчни инструменти мечта за повечето хора,глухоням,малко особен но извънредно добър човек и не му личало че е глух.Има ателие в София във центъра. Казвали са ми че ателието му било за чудо и приказ в една кооперация дето е така направено че никой не знае че там има дърводелска работилница. :?
Много ми се иска да го посетя ама някой да знае за такъв? Бил в района на НДК
Ти се върни от "Австралията", пък после търси такива работи тук, "професионалисте" :wink:
mavryt4o - майстор
bimbaeco написа:
Няколко неща, които искам да кажа за по-предишния пост:

Първо, това с разминаването на пръстените не е такава азбучна истина. Има много други мерки против огъване на слепени плоскости, като например това:
Прикачен файл:
breadboard2.png
При плотовете външният вид е по-важен.

Второ, объркал си рисунката - последните две дъски са ориентирани еднакво, а векторите на напрежението си ги сложил различни;

Трето, изобщо не става ясно "как държат зъбите". Зъбите правят сглобката по-здрава, защото увеличават площта на залепване. ПИП не го е отрекъл това, а напротив, просто каза, че ползва зъбите най-вече, за да не му се приплъзват дъските нагоре-надолу при слепване и да трябва после да шлайфа като луд образувалите се надстърчания. Няколко пъти го подчерта и не знам, дали наистина не го разбрахте, или само се правите.

Четвърто, посоките (спрямо годишните пръстени на дървесината) не са непременно тези, а зависят от посоката на изменение на влажността спрямо точката, при която е разбичена дъската (http://www.greenappleflooring.co.uk/adv ... floors.htm)

Пето, очевидно все още не познаваш хората във форума, не знаеш кой какво може и знае, а бързаш да правиш заключения и да даваш "истини". Малко агресивни ми идват постовете ти.
За този бредборд или както се казва имам едно питане.Не се ли правеше малко като дъгичка да се стегне само в средата с малко лепилце или бъркам.
bimbaeco - майстор
Точно така се прави.
Като направиш дъга и го стегнеш в средата, краищата се поставят под напрежение и се притискат към плота.
bimbaeco - майстор
Благодаря за съдействието на всички. Банцигът вече е на линия и работи без грешка, но междувременно ми изпадна по-голям, така че не ми се вярва да този да се заседи още дълго в работилницата :)
Прикачен файл:
b1.jpg
b1.jpg (96.36 KиБ) Видяна 1952 пъти
Вратите също напредват, но за съжаление по-бавно, отколкото ми се искаше
Прикачен файл:
b2.jpg
Прикачен файл:
b3.jpg
Прикачен файл:
b4.jpg
b4.jpg (107.8 KиБ) Видяна 1952 пъти
kendal - специалист
Важното е да напредваш,дори и
да не е с желаната скорост,зад мортисъра,цикла ли мернах?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Дърводелство с ръчни инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: