• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
=D>
bimbaeco - майстор
Корнизът в долната част се регулира, за да може да вдигнеш шкафа до тавана. Като го изправих, премерих колко остава до тавана, отрязах парчета, пъхнах ги под страниците и затворих с корниза.
kendal - специалист
Има визия все едно е от страниците на списание Fine woodworking,как ли ще изглежда ако е от редовен материал? :prayer: .
ZEDYCUS - майстор
=D> Супер е станало, Мишо!
Не мога да намаля снимките, по нататък ще кача едни снимки на вратички, по твой "патент". За което благодаря. Показвал си сглобката в блога.
Пробвах и едно профилно ренде от наследството от прадядо ми, че нямам фреза в момента. Оказа се, че е трудно на орех, на чам беше малко по лесно, но се получи добре.
Най после опрях до любимото хоби, дърводелството. :partyman:
bimbaeco - майстор
хехе - това беше прототип, затова го правих с боклуци
Не знаех как ще стане с боята. За първи път ползвам боя и лак на водна основа.
Ванка, не се сещам за коя сглобка говориш, обаче рендетата и трионите са страшно нещо. Изобщо не ме спира това, че машините са ми извън строя.
kendal - специалист
Сега като зачетох по-нагоре разбрах че те е споходило нещастие,сериозни ли са щетите?Имаш ли нужда от помощ?
ZEDYCUS - майстор
Сглобката с вложка табла със зарязване на канал в страниците, само с циркуляр изпълнено.
То дистанционно нищо не може да помогнем, но дано бързо изсъхне помещението, за да почистиш бързо машините. Дано няма поразии по ел.инсталациите им, ако са били под напрежение. Това от теца наводнението ли стана белята.
Миналата година ми се наводни гаража, една част от инструментите и куфарите се намокриха, трите седалки на колата също, бях ги свалил че пренасях някакви багажи, поне колата остана навън. Половин година съхнеха, добре че има други две резерва :cool: То всяка година напролет се наводняваше по 10 на см, ма миналата отиде 50 см. Та сега имам едно наум. :partyman:
bimbaeco - майстор
Под гаража минаваше тръбата, която захранваше нашата и долната къща с чиста вода. Беше много изгнила и се пръсна на няколко места. С комшията направихме ново трасе и чакахме глупаците от ВИК да ни свържат 6 месеца, защото беше счупен тротоарният кран. През това време в гаража между машините имаше ручейче. Каквото можах, пренесох на новата къща и си направих работилница на втория етаж. Банцигът, голямата колонна бормашина, аб-щрайха и циклуляра си стояха в блатото обаче. Банцигът и колонната не съм ги пробвал още. Циркулярът работи, ако му завъртиш диска на ръка. Абрихт-щрайхмусът сваля бушоните само като му пипнеш стартовия бутон. Още не съм изчистил гнилоча и мухъла. Като това стане, ще викам майстор да ги оправи, ако може. Мислех да направя снимка за "Преди и след", да покажа обратната еволюция, ама нямах сърце. Тая тема я създадох да насърчавам хората, а не да ги отчайвам. Сега карам без циркуляр и бутам с една пендула, един ръчен и един преносим щрайхмус - всичко друго с рендета и триони. Преди време в олх се бояви едно Риоби като за мене, но някой много бързо го грабна, а, Ванка :)
ZEDYCUS - майстор
:-D Твоето Риоби беше, поседя месец и го взеха директно от гаража(добре поне преди да се наводни и тая година)С него съм работил един път, нямах място.
От него си оставих сгъваемата маса да я сложа на банцига. Добре се беше справил с подобренията,.не бутнаха от цената. :partyman:
Мале то било супер с циркуляр да работиш, сменям отбора, напускам фрезистите. :cool:
А поразиите явно не са много страшни, циркуляра сигурно е клеясал кондензатора, щом тръгва на ръка. Нали е монофазен. Другото трябва да се провери, дано само ключа да е проблема, а не двигателят.
ZEDYCUS - майстор
ZEDYCUS
Пробвах и едно профилно ренде от наследството от прадядо ми, че нямам фреза в момента. Оказа се, че е трудно на орех, на чам беше малко по лесно, но се получи добре.
Най после опрях до любимото хоби, дърводелството. :partyman:
Ето рендето в действие, като нямаш фреза става и така. Прадядо ми е починал 65 година, кога е заточвано последно не знам, но още реже перфектно, дори срещу жилите. Трябва ми дървен чук, за по лесно нагласяне на ножа. Това май ще е следващия проект, че малко се отчупи от дървото на "дупето" на рендето. [-X

Прикачен файл

IMG_20200522_135054.jpg

Прикачен файл

IMG_20200522_134940.jpg

Прикачен файл

IMG_20200522_134920.jpg
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Дърводелство с ръчни инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: