• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Всичко за дърводелството
kendal - специалист
А вратите ще покажеш ли? И аз нямам преса но нали знаеш как е при гаражните индустриалци.
bimbaeco - майстор
Не съм стигнал до вратите. В момента правя заготовките за касите и калибровам материала, който беше на янове, като го купих. Планът е да направя една външна врата, подобна на тази (но без арката и с хоризонтално ориентирани дъски на таблата)
Прикачен файл:
t6.jpg
И три вътрешни като нея.
Това е само на първо време, после имам да правя още 4.
mavryt4o - майстор
bimbaeco написа:
На тебе ти е смешно, ама на мене тогава ми се доплака, като видях как ми съсипа материала. Като казах, че си загубих един ден, забравих да спомена единия месец, дето го прекарах в търсене кой изобщо да се навие да ми свърши работата, та не с трион, а с нож за конфитюр да ги бях бичил талпите, пак по-бързо щеше да стане :)

Ясно е, че изправен и добре настроен банциг няма да даде такъв резултат, това, което исках да кажа с тоя пост е, че и да нямаш достъп до такава машина, пак можеш да си свършиш работата - както викат англичаните "където има воля, начин се намира" :) Сага ако кажете как да се намери и бандаж за 38-сантиметрово колело, цена няма да имате
:)
На моя малкия от Ванката са към 40 колелата.Сам си ги бандажирах с по една ивица дебела телешка кожа от циганите дето правят муницийте за конете.Ползвах някакво лепило на момент.Мога да кажа че ми е най-необслужваемата машина.Вземам ленти с закалени зъби и ги хвърлям или късам на 5-6 месеца а не е като да не режа.През другото време нищичко не пипам чат пат грес на лагерите.В Пловдив в напредък има фирма балансира и бандажира.
Фитилчо - майстор
kendal написа:
А вратите ще покажеш ли? И аз нямам преса но нали знаеш как е при гаражните индустриалци.
:lol: :lol: :lol: Това беше добро
PIP - майстор
bimbaeco написа:
...Сага ако кажете как да се намери и бандаж за 38-сантиметрово колело, цена няма да имате
:)
Аз слагах технически корк, но не помня фирмата от която го купих, от Пловдив го пристигна, 3мм, 1х1м, нарязах си ивици и лепих с хелметекс. Като напишеш технически гумиран корк и излизат много фирми дето го предлагат.
bimbaeco - майстор
Благодаря и на двамата за информацията. Вероятно нещо такова ще правя, защото такъв бандаж не продават даже на сайта на производителя на банцига - тъпа история.
kendal - специалист
Фитиле,това е определение на Мишо,имахме дискусия за ръчни инструменти и машини та тогава ме "атакува" с това :lol: .
lov - майстор
bimbaeco написа:
Благодаря и на двамата за информацията. Вероятно нещо такова ще правя, защото такъв бандаж не продават даже на сайта на производителя на банцига - тъпа история.
Дириш най евтиния плосък ремък с подходящата ширина. То и дължината е от значение но може да е от две парчета но си е въртел. За лепило качествено каучуково със втвърдител. може и нещо от рода на хелметекс но иска голямо чакане и повече внимание защото детайлите трябва да се изчакат и чак тогава да притискаш а няма място за грешки и поправки.
Режеш на клин мажеш колелото и ремъка. Началото го фиксираш с една стяга навиваш по колелто и края трябва да остане натегнат с някакво приспособление. Може да фиксираш колелото и да закачиш тежест докато стегне лепилото.. Номера е самия край да не се маже с лепило така че последните няколко сантметра да не се залепят. те се лепят после след като се подреже излишното от ремъка така че да се съединят без луфт. И този участък се лепи после. След това с едно ветрило на флекса с едрина около 40 коригираш неравностите. За паразитното колело трябва помощник да го върти на ръка. На водещото пускаш двигателя.
Правил съм го на много голям банциг.Колелетата над метър диаметър вече не помня колко. Даже по същия начин с флекса свалихме остатъците от стария бандаж. Но там се бяхме изгяволили и за да е по лесно приспособихме един водач за флекса от някакво Ф хванат за копуса. А дръжката на флекса пробита напречно и желязото минава през нея.
wanderer - специалист
аз пък имам спомен, че точно в този форум се е коментирало преди доста време подобен проблем, и беше спомената пловдивска фирма която прави такива бандажи по поръчка. иначе за лепила метал/гума за мен tigrostik и tip top са точно за това измислени. ако bimbaeco не намери подходящо мога да му пратя :partyman:
ZEDYCUS - майстор
Аз бях поръчвал в темата за бк150 дето възстановявах бях показвал, затова по горе писах лентов ремък. :cool:
Но е скъпо. Щом има в напредък фирма Мишо да прати колелата пък ще ми го занесем да ги бандажират. :partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "Дърводелство с ръчни инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: