• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Понеже работата с ръчни инструменти е много по-различна от работата с машини, реших да създам тази тема за всички, които се увличат по този тип дърводелство.
Омръзна ми да пишем в темите за заточване на гладици и избор на триони всякакви неща, свързани с ръчните инструменти.
Ако искате да покажете свой проект, да зададете въпрос или да споделите впечатленията си от даден инструмент или техника, моля, направете го тук :)

За да започнем темата с нещо, надявам се, практически полезно, ето какво майсторих тази зима
Прикачен файл:
20170127_194120.jpg
Прикачен файл:
20170216_155334.jpg
Тук може да прочетете повече за целия процес, ако ви е интересно:
http://woodbg.blogspot.bg/2017/02/blog-post_24.html
radius - майстор
Чудно, триумф на търпението, много красиво и изчистено е станало. Все едно за мен си го правил :wink:
preslav - майстор
Едно зографисване от този тип дали ще е излишно?

Прикачен файл

327833_2259171333029_1225720766_o.jpg
bonevvv - специалист
Поздравления за темата, чудесна идея!

Аз също съм голям фен на дърводелството с ръчни инструменти и по-точно направате на мебели с такива. Масата ти се е получила уникална! Адмирации и за блога и обясненията.

Ще следя темата с интерес и се надявам скоро да успея да пусна и аз първото си ръчно творение :)
lyubohar - майстор
Много впечатляваща работа.
"С хубав материал всеки може :)"
Е,не може!
Респект.

Спомних си работилницата на вуйчо ми.
Не излизах от нея.
И някои важни инструменти без които не може.
EDI - майстор
Страхотна е масата, Мишо. :prayer: :partyman:
Дядо преди много години с бичкията, теслата, маткапа и малко коларски болтове правеше маси и скамейки за двора.Изходния материал беше дъбови метровки.От тях си режеше, разкрояваше и дялаше всичко.Та в този смисъл, преди време доста се чудех, що дървото ми харесва толкова при условие, че никой друг не се занимава с такива неща, и после се сетих за неговите занимания.
bimbaeco - майстор
Мерси за хубавите думи. Работата с ръчни инструменти е голямо удоволствие :)
пишман_майстор - майстор
Браво! Честно казано не предполагах, че има такъв вариант , да се направи мебел в днешно време без употребата на машини. Останах изненадан колко добре е станала. Още един път браво!
mavryt4o - майстор
Изцяло с ръчни не си е работа.Но има случай като този плот без ренде нямаше изравняване и ми отне 2дни

Прикачен файл

20170228_184114.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Дърводелство с ръчни инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: