Всичко за дърводелството
PIP - майстор
Пробвай в Ангел Стоилов 96. От там съм купувал желязо за шайби, оси и подобни за струговане, така че предполагам имат и плочи.
nikolson - майстор
Стоилов е в Пловдив. Може да видиш склад за метали като http://www.metal-m.bg/services.aspx, може да идеш в някой пункт за вторични и т.н. Ако кажеш кой квартал/район на София, може и по-конкретно.
stefanjor - специалист
вт яну 14, 2020 10:04 amnikolson написа:
Стоилов е в Пловдив.
На сайта пише, че имат и в София.
С какво раполагат там обаче не е ясно.

Склад София - Дружба 1
Тел: +359 2 973 17 70
Факс: +359 2 973 15 90
sales.sofia@astoilov96.com
valyodalgia - напреднал
пон яну 13, 2020 12:03 pmwinger написа:
Някой да има представа къде в София мога да намеря метална/стоманена планка(плочка,пластина... и т.н.) с размери 200/200 или 200/250 и дебелина 4-5мм.
Благодаря
Виж в Ташев
nautilus33 - майстор
Трябва ми добър кит за дърво, за чамова дървесина, който да може да се лакира. Ако някой е ползва добър такъв, нека сподели. Ползвах на Сикенс преди, но вече не го внасят.
plamen6703 - майстор
Има смоли за паркет http://www.shkurki.com/Smoli-lak-parket-shkurki.html като вземеш дървени стърготини и ги смесиш със смолата става много добър кит за дърво, пробвал съм го и съм доволен от резултата. :partyman:
nautilus33 - майстор
Благодаря. То и за дюшемето ще ми свърши работа като дойде време за циклене. Че досега с Ц-200 оправях по-големите наранявания и после с кит.
mavryt4o - майстор
И аз ползвам този фугопълнител на сирка но за мебели. Съхне бързо, тонира се добре и сравнително здрав.
mavryt4o - майстор
Да попитам и аз. Следната турбина дали става за транспорт на частици. Искам да си направя нещо като стационарна прахосмукачка. Турбината с циклон в отделна стая и с дълъг мъркуч да заместя метлата. 50 дана нищо не ми говори(не че ако беше в Паскали щеше да е ПО-РАЗЛИЧНО. Оборотите са високи 2850 и това ме убнадежди да питам.

Прикачен файл

received_2597568270528489.jpeg
received_2597568270528489.jpeg (45.33 KиБ) Видяна 1678 пъти

Прикачен файл

received_2350368045068189.jpeg
Може ли да попитам с каква грес да смазвам лагерите на дърводелска фреза,с високооборотна или нормална?Благодаря.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: