Всичко за дърводелството
miliad - майстор
Тук ти трябва ос за ламелата и една полиамидна втулка/лагер/ за рамката. "Пръ4ката" въртяща ламелите е същата работа. Единствено я захващаш към 1ви и последен ламел може и среден да не излиза от осите. Това е опростения на4ин.
hard_core - специалист
ср май 13, 2020 11:51 ammiliad написа:
Тук ти трябва ос за ламелата и една полиамидна втулка/лагер/ за рамката. "Пръ4ката" въртяща ламелите е същата работа. Единствено я захващаш към 1ви и последен ламел може и среден да не излиза от осите. Това е опростения на4ин.
Да, с ос и втулка беше първото, което ми дойде на ум. Но в тези панти ми хареса, че закрепването на дъската става странично и така ако се наложи демонтаж на една дъска, няма да се налага да се разглабя всичко.
Buliviv - специалист
Някой има ли идея какви монофазни абрихти са се произвеждали в Бг преди 90 та, освен габровските Рачо Ковача.
Става въпрос за чугунена машина, дву операционна /с възможност за циркуляр/
Нещо все си мисля, че бяха пловдивски, но може и да греша.
Интересува ме също дали някой има наблюдения върху такава машина.
EDI - майстор
Ямбол в ТМТ правехме абрихти с борапарат и циркуляр.Бяха два модела.
Buliviv - специалист
Тази е без борапарат.
1020мм плотове, 240 мм широчина, фабрично монтирана на метална кутия с отвор за опилките под изходящия плот.
До сега не съм срещал такава, но ми изглежда стабилно направена
ZEDYCUS - майстор
Малко е тясна 24 см , ще трябва да си режеш ножовете, стандарта е 26см. Но с подръжка и настройка, всяка машина се оправя. Дето се вика нямам стационарна машина произведена след 90 г, по старите са 64-65 години. След като ги постегнах, ще карат още доста години. Пък и работя с кеф с машини които сам съм възстановил. :partyman:
mavryt4o - майстор
Здравейте и честит празник на всички. Имам една чуденка, която искам да разнищим. Идеята ми е да си направя газови димки за третиране на дървесина срещу вредители. Активните вещества в течните препаратите се продават по отделно на смешни цени. В литър концентрат бохемит има за 5 лева активно вещество другото е вода. Идеята ми е да си направя стандартен разтвор от вода и амониева силистра за димки и в него да добавя от препарата. Материала е на фигура. Идеята ми е да го увия с найлон и да напъхам няколко димки и да стои няколко дни. Според вас дали ще има това нещо сигурен ефект? Единствено ме притеснява дали препарата няма да даде фира при високата температура.
themask - специалист
Привет,

Имам следната чуденка и ще се радвам на идеи:
Циркулярът ми има слотове за каретка с височина 6.5мм. Всички нови джаджи, които се продават за тези слотове са с височина 9.5мм. Какви са ми вариантите в този случай?
Прилагам снимка :)
Прикачен файл:
slot.jpg
naster - майстор
И аз да попитам - за лидълска оберфреза, кабелна, няма ми гайката, която държи фрезера. Пробвах с такава от акумулаторна - не са съвместими. Някакви идеи, че имам да копая една китара.
EDI - майстор
Всяка китайска гайка трябва да стане.Виж Бош-овските гайки, но с оберката на място.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: