Всичко за дърводелството
P88-Verona - специалист
нед юни 13, 2021 11:59 pmcvetomir_77 написа:
Аз си ги купих тези миналата седмица от немския лидъл, но мисля, че чак 16 мм няма в комплекта. Утре мога да погледна и да кажа размерите.
Понеже ги имаш... според теб ще издържат ли на 50 тапи?
nikolson - майстор
Еми, колко "дълбоки" са тапите. Може да ги "цепиш" за по-лесно и бързо.
cvetomir_77 - специалист
пон юни 14, 2021 4:43 pmP88-Verona написа:
нед юни 13, 2021 11:59 pmcvetomir_77 написа:
Аз си ги купих тези миналата седмица от немския лидъл, но мисля, че чак 16 мм няма в комплекта. Утре мога да погледна и да кажа размерите.
Понеже ги имаш... според теб ще издържат ли на 50 тапи?
След употреба на алкохол никога не пипам машини, но току що направих изключение, понеже бях забравил обещанието си. :-D . Ако материала е чам ще издържат. Прилагам снимки. От ляво на дясно: Чам, Лиственица, Бук. Определено обаче трябва да се правят на мощна настолна бормашина!
Прикачен файл:
IMG_7173.JPG
Прикачен файл:
IMG_7179.JPG
IMG_7179.JPG (98.13 KиБ) Видяна 1978 пъти
Прикачен файл:
IMG_7175.JPG
IMG_7175.JPG (94.03 KиБ) Видяна 1978 пъти
cvetomir_77 - специалист
пон юни 14, 2021 9:08 amstefanjor написа:
На снимката на едното пише 16 мм, но дали е така...
И с риск да се изложа, но може ли да каже някой как се казват тези свредла и за какво се използват :?
https://www.google.com/search?client=ub ... 8&oe=utf-8
ZEDYCUS - майстор
https://tedquality.bg/%D0%B4%D0%B8%D0%B ... 0%BA%D0%B0
Изображение
P88-Verona
Понеже ги имаш... според теб ще издържат ли на 50 тапи?
Купуваш дибли и режеш на размер с квото имаш. Май това ти трябваше.
P88-Verona - специалист
нед юни 13, 2021 11:59 pmcvetomir_77 написа:
..... Ако материала е чам ще издържат. Прилагам снимки. От ляво на дясно: Чам, Лиственица, Бук. Определено обаче трябва да се правят на мощна настолна бормашина!
Перфектни са. Благодаря за пробата и снимките. Предполагам ще могат да пробият с лекота и ЛПДЧ. Обаче с настолната бормашина ме затрудняваш. С акумулаторна 42 Nm няма ли да се получи? 50 бр. няма да ги правя за един ден.
ZEDYCUS написа:
https://tedquality.bg/%D0%B4%D0%B8%D0%B ... 0%BA%D0%B0
Изображение

Купуваш дибли и режеш на размер с квото имаш. Май това ти трябваше.
Видях ги, но мисля, че са букови, а освен това търсенето ми еволюира и реших да взема бургии за тапи, понеже с тях мога да поправям ЛПДЧ с тапи от същият модел ЛПДЧ. Като добавя восъчен коректор и маркер поправката става невидима.


Та така, ще пробвам с лидълските.
ZEDYCUS - майстор
На ръка не вярвам да става пробиването, като знам как се разбиха първите тапи които правих без да закрепя парчето на плота на настолната бормашина.
А пък другото да правиш тапи от лпдч също няма да ти се получи, ще се затъпи бургията за отрицателно време и ще кърти. Като знам каква е стоманата на Лидл, съдя от бургиите със зенковка, за дърво стават но за ПДЧ не.
cvetomir_77 - специалист
ср юни 16, 2021 4:26 pmZEDYCUS написа:
На ръка не вярвам да става пробиването, като знам как се разбиха първите тапи които правих без да закрепя парчето на плота на настолната бормашина.
А пък другото да правиш тапи от лпдч също няма да ти се получи, ще се затъпи бургията за отрицателно време и ще кърти. Като знам каква е стоманата на Лидл, съдя от бургиите със зенковка, за дърво стават но за ПДЧ не.
+1 напълно подкрепям мнението!!!
PIP - майстор
Тапи от пдч с подобни фрезери не вярвам да излязат. Лидълските не съм ги пробвал, но тези които аз имам правят тапите леко с фаска, за да затягат и лицето е отдолу когато се пробиват, вадят се по-дълги и разликата се реже/шлайфа. На предишната страница показаха другия вид фрезери, които може и да станат за пдч (никога не съм прбобвал с пдч), но на истинските такива ще те откаже цената, освен това за тях трябва настолна бормашина. Дългите дибли шарката на жилите е надлъжна и също трябва да се шлайфат/зануляват. Най-добре купувай лепенки или готови капачки за пдч
imegogo - специалист
сдобих се с настолен циркуляр bosch gts 10 xc сега трябва да избера дискове ще ми трябва диск за масивна дървесина напречно рязне и диск за пдч,мдф,ламинирани плоскости спрял съм се на тази марка https://www.cmtorangetools.com/media/us ... %20(4).pdf
може ли да ми препоръчате какъв модел ми трябва

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: