Всичко за дърводелството
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не съм дърводелец, но да кажа, че тези летви нямат шанс.
miliad - майстор
Когато дървото е сурово, се чака да изсъхне. Специално тези, до есента ще са готови.
А че ще се изкривят, това се вижда още от чеповете по тях. Поне на тези отпред.
Ако искаш да правиш нещо сега, купи си сух материал от мебелен склад, не от строителен.
Goldenlux - напреднал
Здравейте, имам въпросче за пневматичен такер Makita af506, от няколко дена гледам клипове за него и останах впечатлен от коментарите на хората, затова реших да го купя днес, надявам се че няма да ме разочарова, та на въпроса, като го тествах забелязах че изкачат по 2 3 искри като набива пироните, това нормално ли е или бъркам с нещо, използвам самоделен компресор от хидравлика на зил нагласен на 10бара и регулатор с манометър който нагласих на 6 бара, гледам да не надвиша максималните 8 посочени от производителя. Има ли нещо с което бъркам или искренето е нормално, не го прави на всеки пирон, а през няколко?
Здравейте, искам да си сменя вратичките на къхнята да са от масив. Познат дърводелец ми предложи да ми ги направи. Каза, че работи с парен дъб, който го първо байцва и после лакира. Проблема е , че като се байцва става много тъмно дървото. Пък аз искам да е по-светло. Предложих му само да го лакира той ми каза, че не било хубаво само да се лакира. Според вас трябва ли задължително да се байцва?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 09, 2023 3:14 pmelenaa написа:
Здравейте, искам да си сменя вратичките на къхнята да са от масив. Познат дърводелец ми предложи да ми ги направи. Каза, че работи с парен дъб, който го първо байцва и после лакира. Проблема е , че като се байцва става много тъмно дървото. Пък аз искам да е по-светло. Предложих му само да го лакира той ми каза, че не било хубаво само да се лакира. Според вас трябва ли задължително да се байцва?
Изображение
miliad - майстор
Кака, ама много обичаш пуканки ти!.
"Парен дъб" ми е странно като съчетание, ама да не спорим.
Байцовете, цветово варират от бяло до плътно черно през всичките цветови нюанси. Така че спокойно може да си изберете нещо от светлата гама доближаваща се до натуралното.
Аз лично, по ред причини, натурален цвят на светло дърво не бих си направил.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед апр 09, 2023 3:39 pmmiliad написа:
Кака, ама много обичаш пуканки ти!.
"Парен дъб" ми е странно като съчетание, ама да не спорим.
Байцовете, цветово варират от бяло до плътно черно през всичките цветови нюанси. Така че спокойно може да си изберете нещо от светлата гама доближаваща се до натуралното.
Аз лично, по ред причини, натурален цвят на светло дърво не бих си направил.
Тая кака не чете... Просто и се приказва...
На теб вафли, кат' не щеш пуканки

Изображение

п.с. дъб се пари/вари инак за нищо не става
miliad - майстор
Мерси за фафлите. Бук, кака. Дъба иска само сушене.
У тъй като, след пропарване се променя цвета и почва да червенее, бука де, именно за това е добре да се байцне с нещичко, че изглежда леко странно.
нед апр 09, 2023 4:02 pmmiliad написа:
Мерси за фафлите. Бук, кака. Дъба иска само сушене.
У тъй като, след пропарване се променя цвета и почва да червенее, бука де, именно за това е добре да се байцне с нещичко, че изглежда леко странно.
Това първото е каквото искам - взето от нета, а майстора предлага второто

Прикачен файл

Screenshot_20230408_164652_Chrome.jpg

Прикачен файл

received_155202520803649.jpeg
received_155202520803649.jpeg (77.73 KиБ) Видяна 789 пъти
Lisko - майстор
Въпрос на вкус, но аз клоня към второто. Или по-скоро нещо по средата.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: