• 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 159
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
Ако си от Пловдивско мога да ти свърша работата с банцига щом 1-2мм не са фатални.Пък ще почерпиш :-D
Primus - специалист
Оставете банцигите на мира и помогнете какво точно зеге да си купя?

Избрал съм си:

1. Скъпо - БОШ 8000 или
2. Ефтинджос - Daewoo DAJS 600 или 800
Chefo77 - майстор
Сърцето казва по-скъпото, но бюджета - вероятно не :) :)
Колко често ще го използваш? За какво?
Макита 4329 не ти ли прави впечатление - по средата е откъм цена. 140 лева е в Тръпкови, Бошът е 177. И изобщо не е лоша машинка!
Гледай да има сервиз или поне добри гаранционни условия.
Primus - специалист
Мога да обясня.
Ще режа малко и все тънки материали. Смятам, че мощността не е фактор.

И понеже имам едно зеге, от 17 лв ;) , виждам как му се клати странично ножа.
Та оглеждайки всички декеримакитибошове и т.н. ми направи впечатление, че още чисто ново, всяко има ужасяващ страничен луфт от няколко десети, вкл. някакво Хитачи от почти 300 кинта.

Та горните модели (без 600 - не съм го виждал още наживо) са единствените с водач - бетон, ама бетон. Хлабина нула!
Та затова.

Не погледнах къде е произведено деуто...
Chefo77 - майстор
Като искаш да не се посуква ножа, ама хич - вземаш Фесто. Там системата е такава, че посукванье нЕма :)
За тънички материали фактор са вибрациите. Огледай зелените Бошове, и те имат балансиращи валове (или с каквото там балансират).
А Деуто е ясно откъде е - от Китай.
PIP - майстор
вт юни 26, 2018 7:32 pmChefo77 написа:
Като искаш да не се посуква ножа, ама хич - вземаш Фесто. Там системата е такава, че посукванье нЕма :)
Зегетата им са надценени и проблемни, бош имат поне 3 модела дето са по-добри от загетата на фестул.
Chefo77 - майстор
За мен също са надценени, смея да твърдя, че 4350/4351 на Макита е по-добро зеге поне от 300 серията, но нали колегата "се притеснява" от посукването :)
EDI - майстор
Бе зегетата е да режеш на юруш.Само аз и още двама си режем мебелните плотове със зеге, но ползваме СКИЛ. :-D
Virtex - майстор
През колко разстояние трябва да се използват стеги, когато се слепят дървени материали примерно при слепване на 2-3 дъски за т.нар. многослойно слепена "греда" ?
EDI - майстор
Колкото по-гъсто, толкова по-добре.По-тънък материал, повече стеги.Материала сам казва - като започнеш да стягаш и лепилото започне да излиза по цялата дължина на слепване, значи е добре.Добре е да стягаш върху здрава и равна основа, да стане прав слепвания детайл.
  • 1
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: