• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 159
Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
пет дек 07, 2018 7:37 amChefo77 написа:
Имам циркуляр на марката, много съм доволен. Само дето не е от България. Колега имаше "същия като моя", но оттук - нищо общо. Този не е от "нашите".
Според мен ще си заслужава. Само цената дали не е малко височка, виждам ги из нета на по 30-40 паунда ...
Цената е 70 евро, но е на 140 км от мен.
bulhomes2 - майстор
Продавал съм нещо подобно за 200 лв. Мисля, че за 2-3 дена се продаде. Тъй че - ако работи - парите са си в него.
nautilus33 - майстор
Днес се сдобих с малко орехов материал, отрязан сега. Искам да попитам как да го съхраня, за да не се сцепи. по-голямото парче е дълго около 1-1,2метра, и е с по-малкия диаметър. Голямото мисля да попитам в една дърводелна да ми го разбичат, но сега или да изчакам да изсъхне малко?

Изображение
Изображение
Изображение

Тази шайба в средата е заминала. Но имам идея да махна некачествения матеирал до по-тъмния участък(станала е като гъба), и да си направя някаква масичка. Но, има ли вероятност да почне да се цепи и ако да, как да го предпазя. Дебелината е около 4-5см.

Изображение
mavryt4o - майстор
съб дек 08, 2018 8:00 pmnautilus33 написа:
Днес се сдобих с малко орехов материал, отрязан сега. Искам да попитам как да го съхраня, за да не се сцепи. по-голямото парче е дълго около 1-1,2метра, и е с по-малкия диаметър. Голямото мисля да попитам в една дърводелна да ми го разбичат, но сега или да изчакам да изсъхне малко?
Бичи го и виш в какво състояние е почнал е да гние.
wanderer - специалист
и според мен (поне от това което виждам на сниките) дървесината отвътре на тъмнокафявия пръстен е компрометирана, и в някаква фаза на гниене. преди месец рязах един подобен орех, с надеждата, че може да излезе малко материал. с изключение на няколко парчета здрава тъмна дървесина и няколко с къдрав фладер ставащи само за дръжки, всичко замина за печката.
bulhomes2 - майстор
Чувал съм, че ореха се заравя в тор за няколко години. Но дали бичен или на труп... Не бих заложил, че трябва да е с кората. И мисля, че тъмната му част беше ценна, но не съм сигурен.
Virtex - майстор
Като се зарови в тор няма ли да изгние още по-бързо ? Каква да е логиката на това начинание ? При компостирането се използва добавянето на дървен материал и не виждам как ореха ще се запази ако се сложи в тор...
EDI - майстор
Като гледам как в тубата го правят, май трябва да се разбичи на 50 мм дебелина редят се с кората върху летви, стяга се пакета и така си съхне.Това американския орех, за нашия предполагам ще важи същата технология.
nautilus33 - майстор
Гниенето е само на тази чайба. Другия материал си е наред. Значи да го бича на 4-5см и да го редя да съхне. Пакетътъ със стеги ли се стяга или просто с въже? Как да се презастраховам срещу нацепване ли няма как?
themask - специалист
По-добре на 5-6см, да остане нормална дебелина след съхнене, кривене, изправяне :)
Можеш да го стегнеш с коланите за товари.
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: