• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 159
Всичко за дърводелството
PIP - майстор
чет яну 10, 2019 10:30 pmcvetomir_77 написа:
чет яну 10, 2019 12:05 pmsbh написа:
ср яну 09, 2019 8:56 pmEDI написа:
Ползвам от обикновените, нямат такива тапи.
Тези "тапи" са дюбели Ф5 и си вървят с подходящите винтове.
На БЛУМ пантите се продават в комплект с дюбелите и винтовете.
Ф5 са тапите(дюбелите), които се монтират на вратичките, тези които се монтират на шкафчето са Ф10. Аз знам кое, как се продава! Въпроса ми беше за да разбера как практикуват повечето специалисти, но мнението само на няколко човека (точно определени) ми е достатъчно. Благодаря отново!
Като знаеш защо питаш? Винтове без дюбели в пдчи, мдф и чам държат докато не се наложи да ги извадиш, но ти явно преценяваш мненията по броя на постовете във форума.
nautilus33 - майстор
Понеже реставрирам старата дървена дограма да попитам- в Лидл пускат някакъв коректор за дърво. Дали мога да го ползвам за да прикрия остатъците об бяла блажна боя, които остават по фугите, защото няма с какво да ги отстраня. Понеже мисля да лакирам с лак цвят орех, се чудя да взема коректора със същия цвят. Или няма да хване върху боята?
miliad - майстор
чет яну 10, 2019 10:30 pmcvetomir_77 написа:
чет яну 10, 2019 12:05 pmsbh написа:
ср яну 09, 2019 8:56 pmEDI написа:
Ползвам от обикновените, нямат такива тапи.
Тези "тапи" са дюбели Ф5 и си вървят с подходящите винтове.
На БЛУМ пантите се продават в комплект с дюбелите и винтовете.
Ф5 са тапите(дюбелите), които се монтират на вратичките, тези които се монтират на шкафчето са Ф10. Аз знам кое, как се продава! Въпроса ми беше за да разбера как практикуват повечето специалисти, но мнението само на няколко човека (точно определени) ми е достатъчно. Благодаря отново!
Всъщност масовия размер е ф5 отвор за страница и ф.5,8,10 за врата. Унифициране заради системата " 32мм". Вече дали ще е дюбел или евровинт е въпрос на окомплектовка. И аз предпочитам с дюбел най-вече заради разпробиването с шаблони и фрезови глави.
cvetomir_77 - специалист
пет яну 11, 2019 12:28 pmPIP написа:
чет яну 10, 2019 10:30 pmcvetomir_77 написа:
чет яну 10, 2019 12:05 pmsbh написа:


Тези "тапи" са дюбели Ф5 и си вървят с подходящите винтове.
На БЛУМ пантите се продават в комплект с дюбелите и винтовете.
Ф5 са тапите(дюбелите), които се монтират на вратичките, тези които се монтират на шкафчето са Ф10. Аз знам кое, как се продава! Въпроса ми беше за да разбера как практикуват повечето специалисти, но мнението само на няколко човека (точно определени) ми е достатъчно. Благодаря отново!
Като знаеш защо питаш? Винтове без дюбели в пдчи, мдф и чам държат докато не се наложи да ги извадиш, но ти явно преценяваш мненията по броя на постовете във форума.
Преценявам по мненията на определени специалисти, на които имам доверие, но ти не си от тях!
PIP - майстор
Последна грижа ми е мнението ти за мен, но е грозно да задаваш въпрос и на получен съвет да отвръщаш, абе мен ме интересува отговора само на еди кой си... за тая цел има лични съобщения.
nautilus33 - майстор
Някой име ли представа дали може да се лакира върху восъчен кит за дърво, т.е. дали лака хваща добре върху кита?
Lisko - майстор
вт яну 15, 2019 8:19 pmnautilus33 написа:
Някой име ли представа дали може да се лакира върху восъчен кит за дърво, т.е. дали лака хваща добре върху кита?
Не знам, но сомневаюсь :?
stridata - специалист
вт яну 15, 2019 8:19 pmnautilus33 написа:
Някой име ли представа дали може да се лакира върху восъчен кит за дърво, т.е. дали лака хваща добре върху кита?
Няма шанс, ще се спука, остави, че са несъвместими! Тоя кит каквото и да му е предназначението се слага в/у лака, не под него?
nautilus33 - майстор
Т.е. лакирам, и ако има някакви видими дефекти под лака, мажа с тоя кит и ги скрива?
Здравейте, има ли някой който може да даде съвети за монтаж на стъклопакет на дървена дограма. Благодаря Ви.
http://prikachi.com/images.php?images/786/9483786I.jpg
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: