• 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 159
Всичко за дърводелството
bimbaeco - майстор
Както каза Булхоумс, към ръчните инструменти, които си си избрал, трябва да прибавиш и ренде. Ако си решил да работиш първо с чам и си купиш готов калибриран материал, може и така да минеш, но ще ти трябва някакъв шлайфер (може и от Лидъл), с който да изшкуриш плота. На ръка е много трудоемко.
Относно дървесината (особено като се работи с ръчни инструменти), мекият чам се реже и рендосва ЧИСТО доста по-трудно от твърдата дървесина. Не случайно един от най-популярните тестове за острота на длетата е напречно рязане на чам. Ако длетото не набива и не накъсва влакната, значи е остро :)
Другото неприятно нещо на чама, както е казал и Маврудчо, е, че, като правиш нещо от чам, шлайфаш по хиляда пъти, защото всеки път, като го пипнеш, се надрасква или набива.
nautilus33 - майстор
Не съм сигурен, че въпросът е за тук, но се отнася за дърводелство :)
Та, ще лепя шкурка за лентов шлайф, и се чудя кой е най-лесният начин за сваляне на абразива от платнената основа, там където ще е снадката.
Пропуснах да спомена, че за всякаква обработка на повърхностите на детайлите ще ползвам професионалисти с необходимото оборудване, за което ще си платя. Наясно съм, че не мога само с ръчни инструменти да ги обработя а и нямам уменията за това. Тъкмо ще се запозная как се работи с такива машини.
mavryt4o - майстор
PIP написа:
За мен работата с дъб е два пъти по-трудоемка и от чама като време основно заради ограниченията в предлагането на качествен материал и размери и от там препипването докато се подбере и извади нужното, натоварването на инструментите не го смятам. При тия клипчета в ютюб тежката работа е свършена преди това.
Именно поради тази причина съм склонявал клиенти ,които искат дъб да се насочат към чам.Яде ме от вътре но нервите не съм си ги намерил на улицата и аз знам как се намира дъб но това не беше въпроса човека сам ще разбере и зависи колко го иска.Имах клиент упорит би 400км и ми намери и донесе дъб.....
manobg - специалист
Здравейте, някой случайно да знае как се казва това на български ?

https://www.feinewerkzeuge.de/kreisschneider.html
sbh - специалист
manobg написа:
Здравейте, някой случайно да знае как се казва това на български ?

https://www.feinewerkzeuge.de/kreisschneider.html
Някакъв вид "боркорона" за дърво:

http://www.tashev-galving.com/003+EMC+7 ... 0%B2%D0%BE
manobg - специалист
Много благодаря ;)
bimbaeco - майстор
Борщанга се казва приспособлението
nautilus33 - майстор
Това или боркороната е по-добро? Че и аз не бях виждал това приспособление до сега, но ми се видя добро.
EDI - майстор
Короната е по-добрият вариант.Борщангата е добър евтин вариант за големи отвори в тънък материал.
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: