Всичко за дърводелството
EDI - майстор
При обилно мазане има доволно време за корекции, но като размажеш лепилото на тънък слой, подържиш малко на въздух и натиснеш двата детайла, след малко има начална фиксация.Естествено няма слепване.
cvetomir_77 - специалист
Малко в страни от темата, ама на каква цена купувате Titebond III? Че на мен ми се струва малко скъп тук (Германия) - около 50 -60 Евро за литър.
EDI - майстор
Тук по спомен, като вземах големите туби от ДЖЕТТООЛС, май 900 и нещо грама беше, идваше към 30 и отгоре лева, нещо такова.
П.С. сега погледнах, че идва 43 лева, поскъпнало е леко.
mavryt4o - майстор
Колеги, виртуални приятели! Имам една чуденка. Колко голяма трябва да е в случая масата за да стане най-удобно. Разстоянието между двете срещуположни пейки е 160см.Пейките са в ниша и няма да се мърдат. В дълбочина може да се мести тя не е проблем. Аз клоня да е 160.

Прикачен файл

IMG_20191218_181634-1632x1224.jpg
EDI - майстор
Сложи една маса пред скамейката и седни.Ще прецениш дали плота да е на линията на скамейката по височина, или леко да е по-широк с едно 5 см да речем, сиреч 170 см общо.Мисля, че скамейките трябва леко да влизат под плота, иначе плота идва далеч при ядене и пиене.Още повече, че двете скамейки няма да могат да се мърдат напред.
sbh - специалист
За да може да се минава между масата и пейките трябва да има 15-20см.
А и ако масата е по-широка от 140см, много трудно ще си вземеш нещо което е поставено по средата.
mavryt4o - майстор
И двете мнения се препокриват с моите нлюдения. Ако е удобна за стоене ще е неудобно за ставане :lol:
EDI - майстор
Влизаш за 10 секунди, но ядеш и пиеш няколко часа. :goodman: :partyman: докато седиш и масата е напред, подсъзнателно се изтегляш към нея да забиеш лактите и задника ти остава на ръба на скамейката.
bulhomes2 - майстор
пет дек 20, 2019 11:44 amsbh написа:
... и ако масата е по-широка от 140см, много трудно ще си вземеш нещо което е поставено по средата.
Тая е 210
Прикачен файл:
32841517_2019063358347514_3933743319292575744_o.jpg

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: