Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
Бе аз знам, ама виж се какво има Чефо. А аз Сливен го споменах, защото имах предвид баш Коркос, а после ти показах и на софийска фабрика, за да покажа, че готово стъпало е по-евтино, защото е късо. А плотовете са скъпи, заради дължината на ламелите, които трябва да напасваш.
P88-Verona - специалист
пет юни 11, 2021 7:48 pmnikolson написа:
А на тебе дибли ли ти трябват, или тапи да скриеш нещо? Заради тия 16мм питам. Иначе, за малките има начин.
По-скоро са тапи, за реновация на мебел. Хубавото е, че няма да се виждат поправките.
Започнах да оглеждам за дръжки за знамена. Ако намеря производител, дръжките ще свършат работа.
nikolson - майстор
Тогава може и с това
Прикачен файл:
Screen Shot 2021-06-13 at 6.46.06 PM.png
P88-Verona - специалист
нед юни 13, 2021 6:47 pmnikolson написа:
Тогава може и с това
Screen Shot 2021-06-13 at 6.46.06 PM.png
Точно такова ще свърши работа. Остава и да не са много скъпи.
stefanjor - специалист
нед юни 13, 2021 10:05 pmP88-Verona написа:
Точно такова ще свърши работа. Остава и да не са много скъпи.
От понеделник в Лидл:

Прикачен файл

svrdla.jpg
cvetomir_77 - специалист
Аз си ги купих тези миналата седмица от немския лидъл, но мисля, че чак 16 мм няма в комплекта. Утре мога да погледна и да кажа размерите.
stefanjor - специалист
На снимката на едното пише 16 мм, но дали е така...
И с риск да се изложа, но може ли да каже някой как се казват тези свредла и за какво се използват :?
ZEDYCUS - майстор
Фрезер за вадене на тапи. https://bashmaistora.bg/%D1%84%D1%80%D0 ... 14450.html
На Лидъл дали ще дупчат не знам, нямам ги и им се чудих но май няма да ги взимам.
Имам само един такъв отнякъде изпаднал за отвор 10мм или 8 беше не помня и съм го ползвал веднъж.
Детайла трябва да е неподвижно захванат като пробиваш, иначе се разбива тапата дето се получава ако мърда.
nikolson - майстор
Ако е само за закриване, може и със замба.
Фрезерите на Лидъл ги имам. Не са производителни, както повечето им консумативи. А пък за 100-200 бр. ще е тегаво.
P88-Verona - специалист
пон юни 14, 2021 10:13 amnikolson написа:
Ако е само за закриване, може и със замба.
Фрезерите на Лидъл ги имам. Не са производителни, както повечето им консумативи. А пък за 100-200 бр. ще е тегаво.
Посочих тези бройки, защото предвид цената никой не би ми изпратил колкото ми трябват, така щях да си имам при друга реставрация. Обаче "истината" е във фрезерите. Само не знам лидълските ще издържат ли на 50 тапи? :? На този етап толкова ми трябват.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: