• 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 159
Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
нед дек 09, 2018 10:16 amVirtex написа:
Като се зарови в тор няма ли да изгние още по-бързо ? Каква да е логиката на това начинание ? При компостирането се използва добавянето на дървен материал и не виждам как ореха ще се запази ако се сложи в тор...
И после представи си как като сядаш всеки път да ядеш и от масата ти лъха но тор.... :lol:
krasimir111 - напреднал
Здравейте колеги. Попадна ми една машина на цена около 300 лв, която се е ползвала за сглобки на врати. Има една дебела режеща верига , която прави правоъгълни отвори .Понеже не съм виждал или работил на подобна машина , ще ви помоля за някакво мнение . Дали парите за подобна машина са добри. На пръв поглед не видях някакви неизправности. Единствено ми направи впечатление че хода надолу е зациклил понеже двете водещи тръби са клеясали. Гледам , че на сайта на дикар пак има някакви машини за правене на правоъгълни отвори , но не са с верига , а с някакъв тип фрезери с които могат да се правят доста компактни отвори. Та в общи линии се колебая дали да я взема , при положение, че досега се занимавам с дърводелство основно като хоби , не че нямам желанието да направя и някоя врата . Ако на вас ви попадне подобна машина на такава цена бихте ли я купили ?




Изображение
bulhomes2 - майстор
Ако не я искаш - аз ще я взема. Не, че ми трябва, но 300 лв не са кой знае какви пари. Оная, която си гледал изисква по-сериозно усилие при натискане и по-специфичен инструмент (който и не знаех, че се предлага тук)
krasimir111 - напреднал
Реших да я купя машината . Изгледах няколко клипчета и видях как работи. Правят се отлични правоъгълни отвори за сглобки.

https://www.youtube.com/watch?v=XIGoigLhhwM
krasimir111 - напреднал
Случайно някой да знае откъде може да се намери, закупи в България център за застопоряване на детайл за дърводелски струг ?

Изображение
EDI - майстор
Джет отскоро здраво увеличиха асортимента.
krasimir111 - напреднал
Благодаря ! Ще го имам в предвид !
По принцип https://www.axminster.co.uk/ предлагат безплатна доставка на стоки над 99 евро и до 100 кг за цяла европа включително и България. Тия от жет са дистрибутори на същият сайт , само дето цените им са по височки , което сигурно е нормално .
cvetomir_77 - специалист
Зададох си въпроса в темата за щрайхмус, но повече от месец не получих отговор и реших да попитам тук. Някой има ли мнение за тази машина? Не намирам никакви коментари за нея тук. Увиждат ми се парите, но всичко под тази цена е 10000% боклук, а имайки в предвид, че това е с интегрирана аспирация май не е зле.

bulhomes2 - майстор
Ами ти хем питаш, хем си решил в някакъв огромен процент отговора?!? Вероятно никой няма такава машина, че да ти отговори точно. Но и то няма да е точно, защото често двама човека с еднакви машини имат различни мнения. Не му знам цената на това, но със 100 000 000% има по-евтини и по-добри. Недостатъците, които виждам на пръв поглед е, че е комбинирана машина (две отделни е по-добре) и малката максимална ширина на обработвания детайл. Аспирацията му е за няколко детайла. За повече ще трябва често да я изпразваш.

ПП. Ще ти напиша колко струват моите машини да видим дали са по-евтини и там нам колко си процента сигурно, че са боклук. И двете са трифазни, чугунени, с ширина на ножовете 40 см. Плотовете на абрихта са към 2 метра дълги. Абрихта е 500 лв, щрайхмуса - 600. Аспирацията не ползвам за щрайхмуса, защото 200 л варел са ми малко (при тебе вероятно са 30 л). Моята съм я правил, но нова купешка е към 200 лв.
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: