Всичко за дърводелството
PIP - майстор
-2мм от горе, -4мм (общо от ширината), -5мм от долу. Чама се движи много, така че може и -6мм от ширината. Зависи от материала и геометрията на вратата (колко право е изработено всичко). Ако дебелината е повече от 40мм от страната на бравата я челосай 2-3градуса.
la_bamz - специалист
Бкагидаря и аз !!! Започнах преди няколко дни една букова врата и информацията ще ми бъде от полза :partyman: :partyman: :partyman: .
mavryt4o - майстор
Пантата като я монтирам и вкопая на равно би трябвало да даде при затворено положение тази фуга от фуга от 2-3мм нали!? Другото удачна ли е конструкция от само 2 хоризонтални фриза с 3 вертикални и между тях две матови стъкла?
PIP - майстор
нед май 26, 2019 2:51 ammavryt4o написа:
Пантата като я монтирам и вкопая на равно би трябвало да даде при затворено положение тази фуга от фуга от 2-3мм нали!? Другото удачна ли е конструкция от само 2 хоризонтални фриза с 3 вертикални и между тях две матови стъкла?
с
Пантата я вкопай на 0, не е по-дълбоко, защото ще има напрежение при затворена врата. С глава негатив/позитив или по класическия начин ще ги правиш? Ако е без сглобки вкарай сериозни винтове, но без средна аз бих я направил със сглобки.
mavryt4o - майстор
нед май 26, 2019 10:41 amPIP написа:
нед май 26, 2019 2:51 ammavryt4o написа:
Пантата като я монтирам и вкопая на равно би трябвало да даде при затворено положение тази фуга от фуга от 2-3мм нали!? Другото удачна ли е конструкция от само 2 хоризонтални фриза с 3 вертикални и между тях две матови стъкла?
с
Пантата я вкопай на 0, не е по-дълбоко, защото ще има напрежение при затворена врата. С глава негатив/позитив или по класическия начин ще ги правиш? Ако е без сглобки вкарай сериозни винтове, но без средна аз бих я направил със сглобки.
С винтове не го смятам като вариан .С главите е най-лесно но ми се виждат плитки сглобките.Отделно макса ми за тях беше 36мм по спомен,което ми тънее.С главите ако се спра на тях трябва или да я направя неразглобяема откъм стъкла. С адски тежки 8мм стъкла
.Или от едната страна да изрязвам хрезования фриз освен на сглобките.Да пъхам стъклата и затварям с первазчета.Най-клоня към шлиц и чеп в четирите ъгъла и отворен чеп и длаб с два клина в средата.Знам че има и по-здрави изпълнения от шлиц и чеп но си нагласих фрезата да ги прави от един път с много добра стегнатост.
PIP - майстор
Вътрешните врати са малки като размер, така че може да ги направиш както искаш. С позитив/негатива главите слагам винтове 6х140-160 за да не чакам, т.е. лепя, винтове, тапи и махам стегите и лепя следващата, защото нямах достатъчно стеги, сега ползвам домино и имам и повече стеги, така че варианти много . Според мен няма да имаш проблеми с хубаво лепило. За стъклопакета ползвам варианта, който споменаваш - вадя едната шарка и след това щипки или летви. Аз ги правя 42мм дебелина.
Здравейте,взех си струг за дърво с копир.Въпроса ми е продават ли се ножове за копира или трябва да си ги правя сам.Но как и от какво? :)
ZEDYCUS - майстор
:cool: Kaто се откажеш да търсиш ножове или да си ги правиш сам, продай ми копира, че от бая време търся. :)
:) няма как тепърва се запалих.
ZEDYCUS - майстор
Жалко, значи ще трябва да правиш. :razz: Виж какъв ти е държача на копира за тях, обикновено мисля са някакво фи. И според държача ще се ориентираш. Формата им трябва да е триъгълна, за да влиза в кривините.

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: